Aktualności

Strażacy z Austrii z wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Strażacy z Austrii z wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Gościliśmy młodych strażaków z Austrii

Marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski podejmowali w piątek (28 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim młodych strażaków ochotników z austriackiego Vorarlbergu oraz ich starszych kolegów reprezentujących struktury pożarnicze w tym najbardziej na zachód wysuniętym kraju związkowym Austrii.

 

Austriaccy druhny i druhowie pożarnicy od ponad 20 lat współpracują z bydgoskim zarządem miejskim Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Bydgoszczy. Podstawową formą tej współpracy jest wymiana młodzieżowa.

 

Nasi goście są częścią grupy, która aktualnie trenuje w młodzieżowym ośrodku szkoleniowym w Pile w powiecie tucholskim. Marszałek Piotr Całbecki poinformował, że ośrodek będzie rozbudowywany ze środków naszego programu regionalnego perspektywy 2021-2027.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 lipca 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 31 lipca 2023 r.

 

Strażacy z Austrii z wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPStrażacy z Austrii z wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPStrażacy z Austrii z wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPStrażacy z Austrii z wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPStrażacy z Austrii z wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPStrażacy z Austrii z wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPStrażacy z Austrii z wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPStrażacy z Austrii z wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPStrażacy z Austrii z wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPStrażacy z Austrii z wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPStrażacy z Austrii z wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPStrażacy z Austrii z wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPStrażacy z Austrii z wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPStrażacy z Austrii z wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPStrażacy z Austrii z wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPStrażacy z Austrii z wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPStrażacy z Austrii z wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP