Aktualności

Spotkanie z gośćmi z Hubei w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński
Spotkanie z gośćmi z Hubei w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński

Goście z Hubei w regionie

W niedzielę (30 lipca) w Toruniu podejmowaliśmy oficjalną delegację z regionu partnerskiego województwa kujawsko-pomorskiego w Chinach – prowincji Hubei. Po oficjalnym spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim nasi goście zwiedzili budowę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego oraz złożyli wizytę w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

 

Wzajemna współpraca województwa kujawsko-pomorskiego z prowincją Hubei rozwija się od 2011 roku, kiedy podczas oficjalnej wizyty wicegubernatora prowincji Hubei Li Xianshenga podpisano umowę partnerską o nawiązaniu przyjaznych stosunków. W ramach porozumienia województwo realizuje we współpracy z partnerem chińskim wiele przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, gospodarczym oraz turystycznym.

 

W niedzielę do Torunia przyjechali przedstawiciele władz prowincji Hubei, jej stolicy – miasta Wuhan, Szpitala Zespolonego w Wuhan, firm i specjalnych stref ekonomicznych oraz technologicznych (między innymi główny menadżer projektu budowy akceleratora cząsteczek w Wuhan). Na czele delegacji stał członek zarządu i dyrektor Departamentu Organizacyjnego Komitetu Regionalnego KPCh Prowincji Hubei Yu Shaoliang.

 

W Urzędzie Marszałkowskim odbyło się oficjalne spotkanie delegacji z Chin z przedstawicielami województwa. Gości podjęli przewodniczący sejmiku Ryszard Bober członek zarządu województwa Sławomir Kopyść, przewodniczący sejmikowej Komisji Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury Waldemar Przybyszewski oraz wiceprzewodniczący sejmikowej Komisji Współpracy Międzynarodowej i Promocji Województwa Marek Domżała. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, Spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne,  Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernia oraz innych instytucji nauki, kultury i gospodarki.

 

Grupy naszych gości odwiedziły także Wojewódzki Szpital Zespolony oraz Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego. Częścią wizyty był też wspólny spacer po toruńskiej Starówce, a także udział w warsztatach wypiekania pierników organizowanych przez Muzeum Toruńskiego Piernika.

 

Od początku tego roku województwo kujawsko-pomorskie odwiedziły już trzy delegacje z Hubei. Wspólnie z partnerami z Chin zorganizowaliśmy ostatnio wystawę prac plastycznych dzieci z województwa  Kujawsko-pomorskiego oraz prowincji Hubei (więcej). 

 

Departament Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

31 lipca 2017 r.

 

Wizyta gości z Hubei w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiWizyta gości z Hubei w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiWizyta gości z Hubei w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiWizyta gości z Hubei w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiWizyta gości z Hubei w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiWizyta gości z Hubei w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiWizyta gości z Hubei w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiWizyta gości z Hubei w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiWizyta gości z Hubei w Toruniu, fot. Adam ZagułaWizyta gości z Hubei w Toruniu, fot. Adam ZagułaSpotkanie z gośćmi z Hubei w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z Hubei w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z Hubei w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z Hubei w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z Hubei w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z Hubei w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z Hubei w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z Hubei w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z Hubei w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z Hubei w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z Hubei w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z Hubei w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z Hubei w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z Hubei w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z Hubei w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiWizyta gości z Hubei na budowie nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiWizyta gości z Hubei na budowie nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiWizyta gości z Hubei na budowie nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, fot. Andrzej GoińskiWizyta gości z Hubei na budowie nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, fot. Andrzej Goiński