Aktualności

Spotkanie z przedstawicielami mediów, podczas którego ogłoszono apel do mieszkańców województwa, fot. Łukasz Piecyk
Spotkanie z przedstawicielami mediów, podczas którego ogłoszono apel do mieszkańców województwa, fot. Łukasz Piecyk

Głosujmy 21 października!

Przedstawiciele klubów radnych, prezydium sejmiku oraz zarządu województwa wspólnie zaapelowali 15 października do mieszkańców regionu o udział w wyborach samorządowych.

 

Pod odezwą w tej sprawie w imieniu radnych województwa podpisali się marszałek Piotr Całbecki, przewodniczący sejmiku Ryszard Bober, wiceprzewodniczący sejmiku Adam Banaszak,  wiceprzewodniczący sejmiku i przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej Marek Nowak oraz przewodniczący klubu radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego Paweł Zgórzyński.

 

Treść odezwy:

Szanowni Państwo!

Mieszkańcy Województwa Kujawsko-Pomorskiego!

 

W dniu 21 października wszyscy pójdziemy do lokali wyborczych, aby oddać swój głos i wybrać naszych przedstawicieli do Sejmiku Województwa oraz Rad Gmin i Rad Powiatów. Oddamy również swój głos na Prezydenta, Burmistrza lub Wójta.

 

Pragnę zaznaczyć, że udział w wyborach samorządowych jest nie tylko Naszym obywatelskim obowiązkiem, ale przede wszystkim PRZYWILEJEM wybrania tych osób, którym chcemy zaufać i którzy Naszym zdaniem będą Nas godnie reprezentować na wszystkich szczeblach władzy samorządowej. Chcielibyśmy podkreślić, że powinniśmy dokonać dobrego wyboru na każdym szczeblu władzy, a w szczególności do Sejmiku Województwa, gdzie zapadają najważniejsze decyzje dla Naszego Regionu, którego rozwój jest Naszym dobrem i sukcesem wpływającym na jakość Naszego życia.

 

Jak głosować!

W lokalu wyborczym otrzymacie Państwo kilka kart do głosowania, na każdej karcie oddajemy tylko jeden głos.

Na karcie do Sejmiku Województwa musimy znaleźć listę komitetu (ugrupowania), na który chcemy głosować, a następnie z tej listy wybieramy nazwisko kandydata, na którego oddajemy swój głos, stawiając w kratce przy jego nazwisku znak X.

Pamiętajmy, że jeżeli postawimy na karcie więcej niż jeden znak X, głos będzie nieważny. Dokonajmy właściwego wyboru i zróbmy wszystko, aby nie powtórzyła się sytuacja sprzed czterech lat, gdzie oddano ponad 20% głosów nieważnych.

 

 

Treść odezwy (pdf)

 

Wypowiedzi uczestników spotkania z mediami, podczas którego ogłoszono apel do mieszkańców województwa:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

15 października 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 16 października 2018 r.