Aktualności

Wnętrza Młynów Rothera, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP
Wnętrza Młynów Rothera, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Głosuj na Młyny Rothera!

Zgłoszone przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną bydgoskie Młyny Rothera mogą otrzymać laur najlepszego produktu turystycznego w ogłoszonym przez Polską Organizację Turystyczną głosowaniu internautów. Głosowanie do 31 października na Narodowym Portalu Turystycznym.

– Kapitalny remont adaptacyjny XIX-wiecznego zespołu Młynów Rothera z myślą o poszerzeniu oferty kulturalnej miasta był ostatnim etapem rewitalizacji będącej słusznie dumą Bydgoszczy Wyspy Młyńskiej. Od ubiegłego roku ma tu swoje miejsce Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera – z wystawami, koncertami, wykładami i pokazami naukowymi. Obiekt samą swoją monumentalną postindustrialną architekturą robi duże wrażenie. Warto kliknąć i poprzeć! – zachęca do głosowania marszałek Piotr Całbecki.

 

– Młyny Rothera to jasna gwiazda nie tylko na mapie Bydgoszczy, ale także w Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach dobrych miejsc. (…) Serdecznie zachęcam do głosowania – zaprasza Beata Sawińska, prezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej

 

Galę wręczenia tegorocznych certyfikatów POT zaplanowano na koniec listopada.

 

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

20 października 2023 r.