Aktualności

Wręczenie nagród w gęsinowym konkursie plastyczym, 2015 rok. Fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Wręczenie nagród w gęsinowym konkursie plastyczym, 2015 rok. Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Gęsinowy konkurs plastyczny

Nasza akcja Kujawsko-Pomorska gęsina na świętego Marcina” to również konkursy dla mieszkańców. Jednym z nich jest cieszący się zawsze ogromnym zainteresowaniem konkurs plastyczny dla dzieci z atrakcyjnymi nagrodami. Publikujemy zasady jego tegorocznej odsłony.

 

Tytuł tegorocznego konkursu plastycznego to ,,Gęś na ludowo”. Zapraszamy dzieci i młodzież do uruchomienia wyobraźni i wykonania pracy plastycznej z wykorzystaniem dwóch motywów: gęsi oraz motywów ludowych z Kujaw i Pomorza. Prace mogą być wykonane dowolną techniką, musi być to praca płaska, jej maksymalny format to A3.

Więcej informacji w regulaminie konkursu.

 

Do zgłoszenia należy koniecznie dołączyć zgodę rodziców lub opiekunów (która jest załącznikiem do regulaminu konkursu).  Na odwrotnej stronie pracy prosimy podać dane kontaktowe: imię, nazwisko dziecka, szkołę i klasę w których się uczy, telefon do rodzica/opiekuna.

 

Podpisane prace wraz z załączonym oświadczeniem należy przesyłać od 25 października do 5 listopada (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego,

plac Teatralny 2, 87-100 Toruń, pokój 219

z dopiskiem ,,Konkurs plastyczny gęsina”.

 

Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych:

  • do 6 lat,
  • 7-11 lat oraz
  • 12-18 lat.

 

Laureaci w dwóch pierwszych kategoriach wiekowych (do 6 lat i 7-11 lat) otrzymają nagrody rzeczowe (m.in. zestawy plastyczne, książki, gry planszowe, dla młodszych dzieci zestawy klocków), zaś w kategorii 12-18 lat: bony zakupowe do realizacji w sieci sklepów z artykułami dla dzieci i młodzieży. Jeśli obostrzenia epidemiczne na to pozwolą, autorów najlepszych rysunków zaprosimy na uroczyste wręczenie nagród do Urzędu Marszałkowskiego.

 

Czekamy na Wasze niepowtarzalne prace i życzymy powodzenia!

 

Wkrótce ogłosimy również konkurs na relację ze wspólnego celebrowania Narodowego Święta Niepodległości przy potrawach z gęsiny, skierowany do całych rodzin. Po szczegóły zapraszamy już wkrótce na naszą stronę internetową.

Czytaj także:

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

 25 października 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 2 listopada 2021 r.