Aktualności

VI Forum Seniora, fot. ROPS
VI Forum Seniora, fot. ROPS

Forum Seniora

15 marca w  auli UMK w Toruniu odbyło się VI Forum Seniora, zorganizowane przez „Gazetę Pomorską”, „Express Bydgoski” i „Nowości Toruńskie”. Samorząd województwa był partnerem organizatorów. Podczas wydarzenia promowaliśmy regionalny marszałkowski program teleopieki domowej, realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej i regionalne Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio.

 

Na naszym stoisku uczestnicy forum mogli zapoznać się z informacjami na temat głównych form wsparcia adresowanego do osób niesamodzielnych, w tym „bransoletek życia”, pomocy sąsiedzkiej i wolontariatu opiekuńczego.

 

Samo forum podzielone było tematycznie na cztery panele, dotyczące stylu życia, bezpieczeństwa, zdrowia oraz aktywności. Można było wysłuchać interesujących prelekcji,  m.in. o pasjach i zainteresowaniach i ich wpływie na nasze życie, o „inteligentnych” mieszkaniach, o cyberbezpieczeństwie, bezpieczeństwie przeciwpożarowym, profilaktyce zdrowotnej oraz różnych formach aktywizacji.

 

Gościem specjalnym był ceniony aktor Jerzy Zelnik, w części artystycznej wystąpił uczestnik programu The Voice Senior” Andrzej Kubacki.

 

W wydarzeniu wzięło 600 uczestników.

 

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu

 

17 marca 2023 r.

 

VI Forum Seniora, fot. ROPSVI Forum Seniora, fot. ROPSVI Forum Seniora, fot. ROPSVI Forum Seniora, fot. ROPSVI Forum Seniora, fot. ROPS