Aktualności

Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej Toruń 2023, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej Toruń 2023, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Forum Ekonomii Społecznej w Toruniu

Środowiska zaangażowane na rzecz rozwoju i promocji ekonomii społecznej spotkały się we wtorek (17 października) w Toruniu, by rozmawiać o wyzwaniach i dobrych praktykach w tym segmencie gospodarki. Wśród uczestników znaleźli się m.in. eksperci i przedstawiciele organizacji pozarządowych z ośrodków w całym kraju oraz społecznicy i przedsiębiorcy ze Słowenii. W wydarzeniu uczestniczył członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

Sesję plenarną otworzyły wystąpienia przewodniczącej Konfederacji Lewiatan Henryki Bochniarz i Michała Boniego z Uniwersytetu SWPS. Tematem prelekcji dr Bochniarz była realizacji idei równościowych w biznesie, dr Boniego – nowe szanse i wyzwania dla podmiotów ekonomii społecznej.

 

Panele dyskusyjne poświęcone zostały kulturze jako czynnikowi włączenia społecznego i kobietom aktywnym w biznesie społecznym.

 

Oprawą wydarzenia były wystawa fotograficzna dokumentująca wyprawę w Alpy Julijskie grupy niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji Aktywizacji i Integracji w Nowem w powiecie świeckim i występ zespołu Bluverest z Kamerunu.

 

W trakcie forum odbyła się ceremonia wręczenia certyfikatów znaku promocyjnego Zakup Prospołeczny oraz wyróżnień specjalnych marszałka województwa, które odebrali przedstawiciele przedsiębiorstw zaangażowanych społecznie i obchodzących jubileusze firm społecznych.

 

Lista wyróżnionych i informacja o certyfikatach

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

17 październik 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 18 października 2023 r.