Aktualności

Praca Kai Soleckiej fot. materiał organizatora wystawy
Praca Kai Soleckiej fot. materiał organizatora wystawy

Finezja chwili (wystawa malarstwa)

Trzydzieści obrazów Kai Soleckiej znajdzie się na wystawie, która w piątek (9 lutego) zostanie otwarta w Galerii Dworzec Zachodni. – Kaja Solecka to artystka, której malarstwo kryje w sobie zarówno sensualną cielesność jak i opowieść o naturze w wymiarze intelektualnym – pisze promotorka artystki Zyta Misztal v. Blechinger.

 

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” zaprasza na wystawę Kai Soleckiej „Anemoi-Wiatr”. Artystka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie studiując malarstwo w pracowni prof. Janusza Tarabuły. Jej prace prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz w Wielkiej Brytanii, Austrii, Niemczech, Francji i Maroku. Prace Kai Soleckiej znajdują się w prywatnych kolekcjach polskich i zagranicznych.

 

Kaja Solecka poszukuje struktury i gęstości, ukazując ulotność i transparentność. Rozprasza światło, tak przemieszczając je po płaszczyźnie obrazu, aby oddać finezję chwili i stworzyć wrażenie panującej po niej nostalgii. Malarka pracuje z elementami geometrii oraz z symbolem, za pomocą których odnosi się zarówno do przetworzonych psychicznie zdarzeń, jak i do rozmyślań nad nimi. Ogromną rolę w jej twórczości odgrywa kolor – dodaje Zyta Misztal v. Blechinger.

 

Kuratorką wystawy jest Anna Walkowska, która współpracowała z Małgorzatą Tarkowską-Kochańską. Wernisaż rozpocznie o 17. Prace Kai Soleckiej będzie można oglądać do 11 marca 2024 r.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

1 lutego 2024 r.