Aktualności

Wystawa „Tatuaż. Symbol, piętno, piękno”, fot. Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu
Wystawa „Tatuaż. Symbol, piętno, piękno”, fot. Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

Etnoigraszki i tatuaż – lato w toruńskim etnografiku

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zachęca do skorzystania ze swojej letniej oferty, pełnej zabaw, spotkań i imprez rodzinnych. W programie nie zabraknie zajęć dla osób z grupy 55+ oraz najmłodszych. Niebawem odbędzie się spotkanie poświęcone tatuażom, a dzieci z opiekunami będą mogły wspólnie pomuzykować na ludową nutę. Najbliższe w czwartek (7 lipca) i w niedzielę (10 lipca).

 

Zrozumieć tatuaż – spotkanie dla osób z grupy wiekowej 55+ na wystawie czasowej „Tatuaż. Symbol, piętno, piękno”. W najbliższy czwartek (7 lipca) o godz. 13.00 kolejna odsłona cyklu. Uczestnicy dowiedzą się jaka jest geneza, historia i różnorodność form tatuażu. Wędrówka po ekspozycji będzie okazją do rozmowy o tym, jakie reakcje i emocje wywołuje tego typu zdobienie ciała.

 

Rodziny zapraszamy na spotkanie „Etnoigraszki: Pracowite krasnoludki”. W niedzielę (10 lipca) o godz. 11.00 planowana jest rodzinna impreza umuzykalniająca. W programie wspólne muzykowanie oraz zabawy z ruchem i śpiewem na bazie wiejskiego folkloru dziecięcego.

 

Harmonogram wszystkich letnich spotkań znajduje się na stronie.

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

i Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

 

5 lipca 2022 r.