Aktualności

MOD21 otwarcie fabryki w Ostaszewie, fot. Łukasz Piecyk
MOD21 otwarcie fabryki w Ostaszewie, fot. Łukasz Piecyk

Erbud rusza z produkcją w Ostaszewie

We wtorek (29 listopada) w podtoruńskim Ostaszewie, z udziałem ambasadora Niemiec w Polsce dra Thomasa Baggera oraz konsul generalnej Niemiec w Gdańsku Kornelii Pieper, zainaugurowano działalność nowoczesnego zakładu produkcyjnego MOD21. W oficjalnym otwarciu fabryki uczestniczył wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski.

 

– Bardzo się cieszę, że fabryka MOD21 a także Grupa ERBUD pokazują jak rodziła się polska gospodarka, jak rozwijała się polska przedsiębiorczość po okresie transformacji. Jest to także opowieść o historii rozwoju polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej. Spotykamy się tutaj, w centrum naszego regionu, na Kujawach i Pomorzu, by tę historię pchnąć na nowe tory. Reprezentując samorząd województwa chce podkreślić, że mamy powody do zadowolenia. Życzę firmie MOD21, by odniosła sukces na miarę XXI wieku, chcę też podziękować zarządowi Grupy ERBUD, że powraca dziś do miejsca, w którym firma zaczynała przed trzydziestu laty swój rozwój i budowała podwaliny ekspansji gospodarczej – mówi wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

W docelowo neutralnym energetycznie i zeroemisyjnym zakładzie o powierzchni 22 tysięcy metrów kwadratowych produkowane będą drewniane obiekty modułowe, z których następnie powstawać będą hotele, akademiki i budynki użyteczności publicznej. W fabryce zatrudnionych jest obecnie ponad 150 osób.

 

– Jesteśmy gotowi, aby w przyszłym roku rozpocząć produkcję i sprzedaż. Dziś mamy skompletowaną załogę i park maszynowy. Pełną parą wystartujemy w styczniu. […] Obiekty modułowe oparte na drewnie to przyszłość budownictwa. Realizacja w tym modelu jest szybka, efektywna energetycznie, a same obiekty, przy zachowaniu wysokich standardów realizacji, będą trwałe i energooszczędne – mówi Theodor Kaczmarczyk, prezes MOD21.

 

MOD21 należy do grupy kapitałowej Erbud, czołowej grupie budowlanej w Polsce, specjalizującej się w budownictwie kubaturowym, zielonej energii, serwisie dla przemysłu i inżynierii. – Startujemy, posiadając najnowocześniejszą fabrykę obiektów modułowych w Europie z pełni zautomatyzowaną linią produkcyjną. Jestem przekonany, że wytwarzanie obiektów modułowych pod szyldem MOD21 stanie się ważnym ogniwem dla grupy Erbud – podkreśla Dariusz Grzeszczak, prezes grupy Erbud.

 

Przybyli goście zapoznali się z nowościami ze świata high-tech, wirtualnej rzeczywistości, modułów i ekologii. Wydarzenie zwieńczył panel dyskusyjny. Międzynarodowe grono specjalistów poruszyło tematy odpowiedzialnego wykorzystania materiałów budowlanych, elastycznego rozwoju obszarów miejskich i przestrzeni mieszkalnej w przystępnej cenie.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

30 listopada 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2022 r.

 

MOD21 otwarcie fabryki w Ostaszewie, fot. Łukasz PiecykMOD21 otwarcie fabryki w Ostaszewie, fot. Łukasz PiecykMOD21 otwarcie fabryki w Ostaszewie, fot. Łukasz PiecykMOD21 otwarcie fabryki w Ostaszewie, fot. Łukasz PiecykMOD21 otwarcie fabryki w Ostaszewie, fot. Łukasz PiecykMOD21 otwarcie fabryki w Ostaszewie, fot. Łukasz PiecykMOD21 otwarcie fabryki w Ostaszewie, fot. Łukasz PiecykMOD21 otwarcie fabryki w Ostaszewie, fot. Łukasz PiecykMOD21 otwarcie fabryki w Ostaszewie, fot. Łukasz PiecykMOD21 otwarcie fabryki w Ostaszewie, fot. Łukasz PiecykMOD21 otwarcie fabryki w Ostaszewie, fot. Łukasz PiecykSpotkanie z ambasadorem Niemiec Thomassem Baggerem, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z ambasadorem Niemiec Thomassem Baggerem, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z ambasadorem Niemiec Thomassem Baggerem, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP