Aktualności

Konferencja prasowa na temat tegorocznej edycji festiwalu Energa Camerimage, fot. Szymon Zdziebło/tarntoga.pl dla UMWKP
Konferencja prasowa na temat tegorocznej edycji festiwalu Energa Camerimage, fot. Szymon Zdziebło/tarntoga.pl dla UMWKP

Festiwal Camerimage tym razem w sieci

Tegoroczna 28. Edycja festiwalu Energa Camerimage, współfinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, odbędzie się w całości on-line.

 

Camerimage jest jedną z marek rozpoznawczych naszego województwa. Wspiera go również samorząd, uczestnicząc w jego współfinansowaniu. Odkąd jesteśmy objęci różnymi ograniczeniami związanymi z sytuacją epidemiczną jako kraj, nauczyliśmy się sprawniej poruszać w przestrzeni wirtualnej.  Jestem przekonany, że w tych trudnych czasach i w zmienionej formie festiwal odniesie kolejny sukces – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

 

Energa Camerimage Film Festival rozpocznie się w najbliższą sobotę (14 listopada) i potrwa przez tydzień. W związku z aktualnymi obostrzeniami związanymi z sytuacją epidemiczną tegoroczny festiwal filmowy został w całości przeniesiony do sieci. Dla widzów nie zabraknie jednak różnorodnych atrakcji w postaci projekcji on-line, wywiadów, seminariów, spotkań z twórcami oraz wirtualnego Market Camerimage, gdzie partnerzy branżowi eventu zaprezentują najnowsze rozwiązania sprzętowe dla przemysłu filmowego.

 

W ramach festiwalu z widzami spotkają się między innymi Viggo Mortensen, George Clooney, Spike Lee, Vitorrio Storaro, Caroline Champetier, Jean-Marie Dreujou, Denis Lenoir, Philippe Rousselot, Caleb Deschanel, Phedon Papamichael i Łukasz Żal.

 

W trakcie trwania wydarzenia nie zabraknie licznych konkursów m.in. debiutów reżyserskich i operatorskich, filmów dokumentnych oraz konkurs krótkich filmów na temat projektów realizowanych z funduszy europejskich, pod patronatem urzędu marszałkowskiego.

 

Szczegółowy program dostępny na stronie internetowej wydarzenia.

 

Zainteresowani udziałem w imprezie mogą dokonać zakupu karty wstępu na stronie uroczystości.

 

W poprzednich edycjach gośćmi festiwalu byli między innymi Quentin Tarantino, David Lynch, Edward Norton i Danny DeVito.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 listopada 2020 r.

 

Konferencja prasowa na temat tegorocznej edycji festiwalu Energa Camerimage, fot. Szymon Zdziebło/tarntoga.pl dla UMWKPUczestnikiem spotkania był marszałek Piotr Całbecki, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPKonferencja prasowa na temat tegorocznej edycji festiwalu Energa Camerimage, fot. Szymon Zdziebło/tarntoga.pl dla UMWKPMiejscem konferencji było Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPUczestnikiem spotkania był prezydent Torunia Michał Zaleski, fot. Szymon Zdziebło / tarantoga.pl dla UMWKPW konferencji uczestniczył twórca i dyrektor festiwalu Marek Żydowicz, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP