Aktualności

Plakat imprezy

Dzieje się w powiecie radziejowskim

Konkursy, wystawy, kiermasze, zawody sportowe i koncerty – to atrakcje rozpoczynającego się w czwartek (2 czerwca) czterodniowego Święta Powiatu Radziejowskiego, połączonego z obchodami 1050. rocznicy chrztu Polski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Piotr Całbecki. W czwartek (2 czerwca) w Radziejowie oraz w Dobrzyniu nad Wisłą odbędą się także kolejne zajęcia w ramach AstroSzkoły.

 

W programie Święta Powiatu Radziejowskiego znalazły się między innymi konkursy i przeglądy piosenek, zawody strzeleckie i pływackie, rajd rowerowy i parada motocykli szlakami gmin powiatu radziejowskiego, maraton czytania „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza, a także koncert galowy i piknik astronomiczny. W niedzielę (5 czerwca) odbędzie się msza święta dla uczczenia 1050 rocznicy chrztu Polski oraz poświęcenie sztandaru powiatu. Większość imprez zaplanowano na dziedzińcu Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Łokietka oraz na radziejowskim Rynku.

 

W czwartek (2 czerwca) w astrobazie w Radziejowie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu organizowanych przez Urząd Marszałkowski zajęć w ramach Astroszkoły. Tego samego dnia podobne zajęcia odbędą się także w astrobazie w Dobrzyniu nad Wisłą (WIĘCEJ).

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

1 czerwca 2016 r.