Aktualności

Toruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Toruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Oryginalne witacze na rogatkach Torunia (zdjęcia)

Na rogatkach Torunia cieszą oko tradycyjne dożynkowe witacze, przygotowane przez wiejskie społeczności Kujaw i Pomorza. Związane ze świętem plonów dekoracje można spotkać także w innych punktach miasta. 

 

Powstały dzięki zmysłowi artystycznemu i sprawnym rękom wiejskich społeczników. Witacze firmują sołectwo Grębocin, sołectwo Łążyn, rada sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich Głogowianki z Głogowa, Koło Gospodyń w Stajenczykach, Koło Gospodyń Wiejskich w Osieku nad Wisłą i sołectwo Osiek, Tomasz Wieczyński z gminy Obrowo, Koło Gospodyń Wiejskich Kuczwały, zespół biblioteki w Centrum Kultury w Łubiance, sołectwo Łysomice oraz członkowie łysomickiej rady sołeckiej i pracownicy tamtejszej biblioteki.

 

Na naszych zdjęciach także przygotowania do imprez dożynkowych. Wiele osób pracowało na to, by w sobotę rano wszystko było zapięte na ostatni guzik. Nad całością, a także sprawnym przebiegiem wszystkich dożynkowych wydarzeń czuwał sztab organizacyjny w Urzędzie Marszałkowskim.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 sierpnia 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 30 sierpnia 2021 r.

 

Toruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPToruń przygotowuje się do święta plonów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP