Aktualności

Fot. Andrzej Goiński
Fot. Andrzej Goiński

Dotacje na innowacyjny biznes

Zarząd województwa rozstrzygnął konkurs w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego, w którym podzielił środki na wdrażanie innowacji w kujawsko-pomorskich firmach. Skorzysta 128 mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które przeznaczą dotacje na wprowadzenie na rynek nowych lub znacząco ulepszonych produktów. Suma wsparcia to 168 milionów złotych.  

 

– Jednym z najistotniejszych kierunków rozwoju województwa jest innowacyjność jako napęd dla gospodarki. Wsparcie z  naszego RPO na innowacje otrzymały wszystkie firmy, których projekty pozytywnie przeszły etap oceny formalno-merytorycznej. Przygotowujemy się już do ogłoszenia kolejnego naboru wniosków w tym zakresie – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

 

W ramach rozstrzygniętego konkursu z dotacji skorzysta 128 przedsiębiorstw z całego regionu stawiających na nowe technologie i innowacje. Projekty dotyczą między innymi modernizacji bazy rozwojowej firm, uruchomienia zaawansowanych procesów produkcyjnych oraz wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów i usług. Środki zostały rozdysponowane w dwóch schematach – na przedsięwzięcia o wartości do miliona złotych (63 projekty o wartości 23,2 miliona złotych) i na przedsięwzięcia warte od miliona złotych wzwyż (65 projektów o wartości 144,9 miliona złotych).

 

Największe wsparcie – ponad 9,3 miliona złotych – otrzyma spółka WARAN z Torunia, która przeznaczy dotację na wprowadzenie na rynek hybrydowego regału sklepowego. Bydgoska firma MM Produkt otrzyma 5,6 miliona złotych na uruchomienie produkcji innowacyjnych opakowań polimerowych. Spółka Maltex z Bydgoszczy przeznaczy 1,1 miliona złotych wsparcia na rozpoczęcie produkcji innowacyjnych krzesełek do kąpieli dla dzieci. Włocławski zakład opieki zdrowotnej Amimed otrzyma 3 miliony złotych na budowę zakładu opiekuńczo-leczniczego w Jaszczółtowie (powiat inowrocławski), wyposażonego w mobilny system monitorowania stanu zdrowia i miejsca przebywania pacjentów. Spółka T.K.J Matuszewski przeznaczy 2,9 miliona złotych dofinansowania na  wdrożenie mobilnej linii technologicznej do kompleksowej przeróbki złomu, betonu i gruzu w miejscu rozbiórki. Spółka Totem.com.pl z Inowrocławia otrzyma 4,5 miliona złotych na realizację projektu polegającego na uruchomieniu nowatorskiego procesu druku, który po raz pierwszy na świecie będzie procesem multimedialnym.

 

Listy wszystkich projektów

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 listopada 2017 r.