Aktualności

Wręczenie umów dotacyjnych na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Wręczenie umów dotacyjnych na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Dotacje na drogi dojazdowe do pól uprawnych

Ponad 5,6 mln złotych z budżetu samorządu województwa trafi w tym roku do samorządów lokalnych na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Uroczyste wręczenie umów z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego i członka zarządu Anety Jędrzejewskiej odbyło się 18 lipca w Urzędzie Marszałkowskim.

 

Co roku kujawsko-pomorskie samorządy gminne korzystają z dotacji na budowę i modernizację dróg dojazdowych. To małe, jednak niezwykle ważne inwestycje. Utwardzone, odwodnione drogi ułatwiają dojazd lokalnym mieszkańcom do pól uprawnych i poprawiają komfort ich codziennej pracy – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

 

Podpisywane umowy dotyczą dofinansowania budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W tym roku na realizację 60 inwestycji drogowych prowadzonych przez samorządy gminne trafi 5,64 mln złotych. Środki przeznaczone na ten cel pochodzą z należności i opłat rocznych z tytułu wyłączeń gruntów rolnych i leśnych z produkcji. O wsparcie wnioskują samorządy lokalne naszego regionu, zaś podziału tych środków dokonuje zarząd województwa kujawsko-pomorskiego. Finansowane w ten sposób przedsięwzięcia modernizacyjne polegają na położeniu twardej lub utwardzonej nawierzchni, budowie zjazdów i odwodnieniu dróg. Długość budowanych lub modernizowanych w tym roku dróg dojazdowych do pól uprawnych wynosi blisko 42 kilometry.

 

Umowy na drogi dojazdowe do gruntów rolnych w liczbach:

  • w tym roku dofinansowanie pozwoli na realizację 60 inwestycji drogowych 
  • długość modernizowanych dróg w ramach wręczonych umów to 41,64 km
  • łączna kwota dofinansowania to 5,64 miliona złotych
  • w latach 1999-2021 zmodernizowano 2 273 kilometry dróg
  • samorząd województwa wsparł przedsięwzięcia łączną kwotą ponad 115 milionów złotych.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

18 lipca 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 25 lipca 2022 r.

 

Wręczenie umów dotacyjnych na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów dotacyjnych na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów dotacyjnych na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów dotacyjnych na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów dotacyjnych na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów dotacyjnych na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów dotacyjnych na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów dotacyjnych na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów dotacyjnych na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów dotacyjnych na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów dotacyjnych na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów dotacyjnych na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów dotacyjnych na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów dotacyjnych na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów dotacyjnych na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów dotacyjnych na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów dotacyjnych na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów dotacyjnych na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP