Aktualności

Zdjęcia z próby medialnej spektaklu „Don Juan” w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, fot. Wojtek Szabelski
Zdjęcia z próby medialnej spektaklu „Don Juan” w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, fot. Wojtek Szabelski

„Don Juan” premierowo w Horzycy

Toruński Teatr Horzycy zaprasza w najbliższą sobotę na premierę „Don Juana” Moliera. Spektakl reżyseruje Michał Kotański, znany widowni między innymi z realizacji dramatu Thomasa Bernharda „Komediant”. Zapowiada się intrygujące przedstawienie.

 

„Don Juan” Moliera – dzieło znane i cenione na całym świecie – opowiada o bezwzględnym uwodzicielu. Sztuka z końca XVII wieku dawniej wzbudzała kontrowersje i nadal szokuje. Historia o cynizmie, hipokryzji i próżności zaskakuje swoją ponadczasowością. Michał Kotański kojarzony z realizacją „Komedianta” po raz kolejny podjął się próby studium ludzkiej natury prowokując widzów do nieoczywistych refleksji.

 

W sobotni wieczór na deskach dużej sceny teatru w rolę tytułowego bohatera wcieli się Michał Darewski. Za scenografię, kostiumy i reżyserię świateł odpowiada Mirek Kaczmarek. O oprawę muzyczną zadba Lubomir Grzelak, a o video Jakub Lech. Choreografia jest dziełem Pawła Łyskawy. 

 

Więcej informacji na stronie teatru

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

18 maja 2023 r.

 

Zdjęcia z próby medialnej spektaklu „Don Juan” w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, fot. Wojtek SzabelskiZdjęcia z próby medialnej spektaklu „Don Juan” w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, fot. Wojtek SzabelskiZdjęcia z próby medialnej spektaklu „Don Juan” w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, fot. Wojtek SzabelskiZdjęcia z próby medialnej spektaklu „Don Juan” w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, fot. Wojtek SzabelskiZdjęcia z próby medialnej spektaklu „Don Juan” w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, fot. Wojtek SzabelskiZdjęcia z próby medialnej spektaklu „Don Juan” w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, fot. Wojtek Szabelski