Aktualności

Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras
Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras

Do szopy, hej pasterze

Uczniowie szkół pallotyńskich w Chełmnie wraz z rodzicami uczestniczyli w przedświątecznym spotkaniu w kinoteatrze Rondo. Wydarzeniu towarzyszyły jasełka w wykonaniu najmłodszych uczniów szkoły.

Szkoły pallotyńskie w Chełmnie (obecnie liceum ogólnokształcące i szkoła podstawowa) edukują i wychowują dzieci i młodzież w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Placówki prowadzi Prowincja Zwiastowania Pańskiego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Księży Pallotynów. Wyróżnia je prowadzenie zajęć lekcyjnych w małych, kilkuosobowych grupach, co pozwala na indywidualny kontakt nauczyciela z uczniem. Młodzież korzysta z nowoczesnych pracowni przedmiotowych, uczestniczy w licznych kołach zainteresowań, działa w szkolnej grupie wolontariatu i kole PCK. Uczniowie biorą udział w wyjazdach edukacyjnych, kulturalnych i pielgrzymkach. Wielu z nich to laureaci ogólnopolskich konkursów i olimpiad. Absolwenci kończą szkołę z wysokimi wynikami, z powodzeniem odnajdują się na prestiżowych uczelniach w kraju i za granicą.

W tym roku Katolickie Liceum Księży Pallotynów obchodzi dwudziestopięciolecie istnienia. Uroczystość rocznicowa pod patronatem marszałka Piotra Całbeckiego odbyła się 5 października w kościele św. Józefa w Chełmnie.  Uroczystą mszę świętą połączono z poświęceniem sztandaru szkoły i pasowaniem uczniów klas pierwszych (więcej).

Więcej informacji na stronie placówki.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

20 grudnia 2019 r.

Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie, fot. Mikołaj KurasJasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie, fot. Mikołaj KurasJasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie, fot. Mikołaj KurasJasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie, fot. Mikołaj KurasJasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie, fot. Mikołaj KurasJasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie, fot. Mikołaj KurasJasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie, fot. Mikołaj KurasJasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie, fot. Mikołaj KurasJasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie, fot. Mikołaj KurasJasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie, fot. Mikołaj KurasJasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie, fot. Mikołaj KurasJasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie, fot. Mikołaj KurasJasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie, fot. Mikołaj KurasJasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie, fot. Mikołaj KurasJasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie, fot. Mikołaj KurasJasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie, fot. Mikołaj KurasJasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras