Aktualności

„Dzień Medyka” w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. Dariusz Antczak
„Dzień Medyka” w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. Dariusz Antczak

Do inowrocławskiego Medyka po wiedzę i bezpieczeństwo

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu zorganizowało 1 lutego kolejny na „Dzień Medyka”. W programie znalazły się między innymi prelekcje na tematy medyczne i prozdrowotne, pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz rozmowy o bezpieczeństwie. Wstęp wolny.

 

„Dzień Medyka” na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń szkolnych, rok rocznie uczestniczy w nim społeczność lokalna. W tej edycji położono nacisk na podniesienie świadomości  społecznej  w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego poprzez kształtowanie postaw prozdrowotnych, edukację i profilaktykę zdrowia, zapobieganie chorobom, wczesne diagnozowanie.

 

W programie znalazły się:

 • prelekcja na temat tajemnic ludzkiego ciała,
 • zajęcia „Chwila relaksu w pracowni masażu”,
 • warsztaty kreowania wizerunku „Miej styl bądź sobą”,
 • zajęcia „Owoce w służbie kosmetyki,
 • warsztaty rękodzieła „To nie takie trudne”,
 • warsztaty „Spojrzenie na osobę niepełnosprawną/chorą”,
 • pokaz pielęgnacji niemowlęcia „Zrozumieć malucha”,
 • profilaktyka raka piersi „Łap i dbaj o biust”,
 • pokazy wytwarzania leków recepturowych „Jak to działa”,
 • pokazy udzielania pierwszej pomocy – „Nie boję się – ratuję”,
 • zajęcia z zakresu profilaktyki działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach.

 

Równolegle z akcją prowadzoną w szkole, na terenie Inowrocławia młodzież „Medyka” wraz z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego udzielali kierowcom informacji związanych z zasadami niesienia pierwszej pomocy. Rozdawane były też niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa pakiety ochrony osobistej – maseczka do sztucznej wentylacji, rękawiczki.

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu jest jednostką organizacyjną samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Placówka jest liderem w edukowaniu społeczności lokalnej w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa zdrowia.

 

Strona internetowa szkoły: www.medykino.com.pl

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu oraz

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

29 stycznia 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 2 lutego 2018 r.

 

„Dzień Medyka” w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. Dariusz Antczak„Dzień Medyka” w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. Dariusz Antczak„Dzień Medyka” w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. Dariusz Antczak„Dzień Medyka” w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. Dariusz Antczak„Dzień Medyka” w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. Dariusz Antczak„Dzień Medyka” w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. Dariusz Antczak„Dzień Medyka” w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. Dariusz Antczak„Dzień Medyka” w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. Dariusz Antczak„Dzień Medyka” w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. Dariusz Antczak„Dzień Medyka” w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. Dariusz Antczak„Dzień Medyka” w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. Dariusz Antczak„Dzień Medyka” w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. Dariusz Antczak