Aktualności

Fot. Andrzej Goiński
Fot. Andrzej Goiński

Deskorolka od Lyncha na balowej aukcji internetowej

Jeszcze tylko dziś (18 stycznia) można uczestniczyć w internetowej licytacji kolekcjonerskiej deskorolki od Davida Lyncha z autografami twórców i aktorów serialu „Miasteczko Twin Peaks”. To jeden z przedmiotów, których sprzedaż zasili wpływy z VIII Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego. Skateboard może nabyć każdy.

Jeszcze tylko do jutra (18 stycznia) można uczestniczyć w internetowej licytacji kolekcjonerskiej deskorolki od Davida Lyncha z autografami twórców i aktorów serialu „Miasteczko Twin Peaks”. To jeden z przedmiotów, których sprzedaż zasili wpływy z VIII Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego. Skateboard może nabyć każdy – na oferty kupna czekamy pod adresem e-mail: balmarszalka@kujawsko-pomorskie.pl. Aktualna kwota licytacji to 4 tysiące złotych.

 

– W ubiegłym roku głównym przedmiotem podczas naszej charytatywnej aukcji była gitara z autografem Stinga. Tym razem jest to wyjątkowa deskorolka od jednego z najsławniejszych reżyserów i artystów wszech czasów – Davida Lyncha. To prawdziwa gratka dla wielbicieli tego artysty oraz miłośników słynnego serialu „Miasteczko Twin Peaks”. Zachęcam do udziału w licytacji nie tylko uczestników balu, ale wszystkich zainteresowanych – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Skateboard z klimatycznymi grafikami nawiązującymi do serialu pochodzi z unikatowej kolekcji deskorolek powstałych pod okiem samego Davida Lyncha. Deskę wyprodukowała ceniona amerykańska firma Habitat Skateboards z najwyższej jakości kanadyjskiego klonu. Autografy złożyło 32 członków ekipy filmowej (lista podpisów nadesłana przez darczyńców). Reżyser przekazał przedmiot na licytację dzięki zaangażowaniu żony marszałka Całbeckiego – Dagny Całbeckiej, która nawiązała kontakt z producentką serialu Sabriną S. Sutherland.
Opis przedmiotu w języku angielskim

 

Nasza aukcja, w ramach której można nabyć deskorolkę Davida Lyncha skierowana jest do wszystkich. Licytacja jest prowadzona za pośrednictwem strony balmarszalka.kujawsko-pomorskie.pl. Na oferty kupna (z proponowaną kwotą oraz danymi kontaktowymi) czekamy do czwartku (18 stycznia, do godziny 18) pod adresem e-mail: balmarszalka@kujawsko-pomorskie.pl.

 

Wśród ponad stu innych przedmiotów, które będzie można nabyć podczas balowej aukcji charytatywnej są między innymi kapelusz od Maryli Rodowicz, biżuteria od Małgorzaty Ostrowskiej, rysunki Artura Grottgera i prace Krystyny Szalewskiej. Nie brakuje wartościowych dzieł sztuki, eleganckich i okolicznościowych pamiątek oraz gadżetów z autografami gwiazd. Wśród darczyńców są między innymi dyplomaci, politycy, firmy z regionu, artyści i sportowcy oraz zagraniczni partnerzy.

 

Wspierają nas także regionalne media: Radio Gra przekazało na licytację bombkę z autografem Roda Stewarda, TVK Toruń – rękawice z podpisem Dariusza Michalczewskiego, a wydawca „Gazety Pomorskiej”, „Expressu Bydgoskiego” i „Nowości” – możliwość publikacji na łamach tych dzienników artykułu zachęcającego do przekazania 1 procenta podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Redakcja „Gazety Wyborczej” przekazała na licytację biografię Anny Przybylskiej „Ania” z autografami autorów i mamy aktorki, a Radio Zet płytę CD i kubek z podpisami czołowych dziennikarzy stacji. Propozycja Radia PiK to udział (w roli współprowadzącego) w nowej audycji „Domówka” Dariusza Grossa, a TVP Bydgoszcz proponuje wycieczkę VIP dla dwóch osób do siedziby TVP przy Woronicza w Warszawie.

 

Dochód z VIII Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego, który odbędzie się 20 stycznia w CKK Jordanki w Toruniu trafi do Domu Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu, a także polskich misjonarzy niosących pomoc potrzebującym w Indonezji i Zambii.

 

 

Czytaj też:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

12 stycznia 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 19 stycznia 2018 r.

 

fot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej GoińskiDo udziału w licytacji zaprasza marszałek Piotr Całbecki, fot. Andrzej Goiński