Aktualności

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Cztery pory roku na Szlaku Kopernikowskim – konkurs fotograficzny

Miłośników amatorskiej i profesjonalnej fotografii z naszego regionu zapraszamy do udziału w konkursie i zaprezentowaniu zdjęć miejscowości lub obiektów znajdujących się na kujawsko-pomorskim odcinku Szlaku Kopernikowskiego, wykonanych wiosną, latem, jesienią i zimą. Pakiet fotografii może pokazywać jeden wybrany obiekt lub miejscowość w perspektywie czterech pór roku, bądź stanowić zbiór kilku punktów ze szlaku. Na prace czekamy do 30 września. Regulamin i formularze

 

Szlak Kopernikowski jest najmłodszą trasą kulturową województwa kujawsko-pomorskiego, choć nawiązuje do wcześniejszych planów i projektów. Jego trasa wiedzie przez wiele mniejszych i większych miejscowości na terenie województwa oraz przez różnorodne przyrodniczo obszary.

 

Głównym zadaniem uczestników konkursu jest wyeksponowanie wyjątkowości i piękna prezentowanych miejsc, ale także wskazanie ich atrakcyjności o każdej porze roku.

 

Zwycięskie oraz wyróżnione prace zaprezentowane zostaną w formie wystawy fotograficznej, eksponowanej w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Dziedzictwa w Toruniu.

 

Prace konkursowe w formie plików graficznych oraz opisy do nich należy przesłać do 30 września na adres mailowy biuro@kpcd.com.pl z dopiskiem „Cztery pory roku na Szlaku Kopernikowskim”.

 

Więcej informacji na stronie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Dziedzictwa w Toruniu

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

4 stycznia 2024 r.