Aktualności

W ubiegłym roku laureatem konkursu „Odkrywca” został Powiat Nakielski za projekt „Przystań Powiat Nakielski”, fot. Tymon Markowski
W ubiegłym roku laureatem konkursu „Odkrywca” został Powiat Nakielski za projekt „Przystań Powiat Nakielski”, fot. Tymon Markowski

Czekamy na odkrywców

Jeszcze do piątku (23 września) czekamy na zgłoszenia w dziewiątej edycji organizowanego przez Urząd Marszałkowski konkursu „ODKRYWCA”. Wyróżniamy w nim tych, dzięki którym Kujawy i Pomorze stają się regionem coraz bardziej atrakcyjnym turystycznie.

 

Celem konkursu jest nagrodzenie pracy osób, zespołów osób, instytucji, stowarzyszeń, samorządów oraz przedsiębiorców przyczyniających się do budowania wizerunku marki turystycznej województwa w kraju i za granicą oraz rozwoju turystyki i gospodarki turystycznej w regionie. Wyróżnienia i nominacje są przyznawane w następujących kategoriach:

 

  • całokształt działań na rzecz rozwoju turystyki i krajoznawstwa,
  • działalność na rzecz popularyzacji turystyki i krajoznawstwa,
  • promocja turystyczna regionu,
  • inwestycja sprzyjająca rozwojowi turystyki,
  • przedsięwzięcie biznesowe,
  • wydarzenie turystyczne i promocyjne.

  
Zgłoszenia kandydatur mogą być dokonywane bezpośrednio przez samego kandydata, bądź też kandydaci mogą być zgłoszeni przez inny podmiot. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 23 września.

 

Zgodnie z regulaminem kapituła konkursu przyznaje po trzy nominacje do wyróżnienia w każdej kategorii i rekomenduje laureatów zarządowi województwa. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 27 października podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki.

 

Więcej informacji na temat konkursu „ODKRYWCA 2016”: www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl

 

W ubiegłym roku laureatem konkursu w kategorii Promocja turystyczna regionu została Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna „ByLOT”; w kategorii Wydarzenie turystyczne i promocyjne wyróżnienie otrzymał Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu, organizator „Blues na Świecie Festival”; w kategorii Inwestycja sprzyjająca rozwojowi turystyki laureatem został Powiat Nakielski za projekt „Przystań Powiat Nakielski”. Więcej o ubiegłorocznej edycji konkursu.

 

Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego

 

23 sierpnia 2016 r.

ostatnia aktualizacja: 22 września 2016 r.