Aktualności

Wręczenie nagród w konkursie gęsinowym w 2014 roku, fot. Jacek Piotrowski
Wręczenie nagród w konkursie gęsinowym w 2014 roku, fot. Jacek Piotrowski

Czekają nagrody w konkursach gęsinowych

Jeszcze tylko do 18 listopada czekamy na zgłoszenia w naszych konkursach gęsinowych: konkursie plastycznym dla dzieci oraz na relacje ze świątecznego obiadu z gęsiną w roli głównej dla rodzin. Warto się pospieszyć i wziąć w nich udział, bo na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, między innymi zestaw rowerów dla rodziny, sprzęt gospodarstwa domowego, gry, i przybory plastyczne.

 

Temat tegorocznego konkursu plastycznego to ,,Farbką, kredką, ołówkiem…-kolorowa gęś”. Prace w konkursie plastycznym mogą być wykonane w dowolnej technice, a ich wielkość nie może przekraczać formatu A3. Nagrodzimy autorów najlepszych prac. Regulamin konkursu tutaj. Ubiegłoroczne prace plastyczne – tutaj

 

 Konkurs na relację jest adresowany do wszystkich mieszkańców regionu, którzy kultywują starą polską tradycję i 11 listopada zasiądą do świątecznego obiadu, na którym będą królowały potrawy przygotowane z kujawsko-pomorskiej gęsiny. Ubiegłoroczne relacje-tutaj.

 

 Od 12 listopada zapraszamy do nadsyłania relacji z przygotowań i biesiadowania w gronie rodzinnym. W relacji powinny znaleźć się zarówno zdjęcia i filmy oraz sprawozdania tekstowe z rodzinnego biesiadowania, jak i własne przepisy na potrawy z gęsiny.  Ważna informacja dla wszystkich potencjalnych uczestników: w tym roku po raz pierwszy w regulaminie konkursu na relację gęsiową wprowadziliśmy zapis, iż w zabawie mogą uczestniczyć jedynie osoby, które nie zostały nagrodzone lub wyróżnione w poprzednich edycjach konkursu. Kompletny regulamin tutaj.

 

 Relacje można przesłać pocztą tradycyjną na adres Urzędu Marszałkowskiego (Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń, pokój 219) lub elektroniczną (na adres mailowy gesina@kujawsko-pomorskie.pl) lub dostarczyć osobiście. Prace plastyczne należy dostarczać wyłącznie pocztą tradycyjną na adres urzędu. Termin nadsyłania zgłoszeń w obu konkursach upływa 18 listopada. W przypadku przesyłania pracy pocztą, liczy się data wpływu przesyłki do Urzędu Marszałkowskiego. 

 

W tym roku marszałek Piotr Całbecki przekazał dla mieszkańców regionu 2000 świeżych gęsich tuszek, które już wkrótce będzie można wygrać w konkursach organizowanych przez regionalne i lokalne media na terenie całego województwa. Zwycięzcy konkursów odbiorą smakowite nagrody 5 listopada w wyznaczonych miejscach naszego województwa. Więcej o konkursie.

 

 Więcej informacji o ubiegłorocznych konkursach tutaj.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

20 października 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 16 listopada 2016 r.