Aktualności

Bezpłatne zabiegi w szkolnych gabinetach masażu i urody, fot. Mikołaj Kuras
Bezpłatne zabiegi w szkolnych gabinetach masażu i urody, fot. Mikołaj Kuras

Chwile dla mam w naszych szkołach medycznych

Z okazji Dnia Matki działające pod skrzydłami Urzędu Marszałkowskiego szkoły medyczno-społeczne w Toruniu i Inowrocławiu zaprosiły 25 maja wszystkie mamy (także z dziećmi) na bezpłatne zabiegi w szkolnych gabinetach masażu i urody. Była to świetna okazja by panie znalazły chwilę dla siebie, a pociechy doskonałą zabawę.

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Św. Jana 1/3 w Toruniu zaproponowało mamom masaże twarzy, dłoni, karku i kręgosłupa, masaż karku gorącymi kamieniami, masaż bańką chińską, masaż wibracyjny odchudzający na wybrane partie ciała, a także aromaterapię z muzykoterapią. Podczas akcji placówka zapewniła również opiekę dla dzieci – zabawy plastyczne i naukę zasad pierwszej pomocy.

 

 

Medyczno- Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Narutowicza 53 w Inowrocławiu zaprosiło do skorzystania z bogatego wachlarza profesjonalnych zabiegów, między innymi: masażu bańkami chińskimi, masażu gorącymi kamieniami, masażu ajurwedyjskiego, pielęgnacyjnego masażu twarzy, regulacji brwi, a także analizy kolorystycznej z chustami. Dzieci miały możliwość udziału w zajęciach zabawowo-edukacyjnych związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.

 

 

Obie szkoły są jednostkami organizacyjnymi samorządu województwa i zajmują się kształceniem poszukiwanych na rynku pracy specjalistów w zawodach medycznych i społecznych. Nauka w obu szkołach jest bezpłatna.

 

Początek działalności toruńskiego medyka związany jest z Państwową Szkołą Laborantów Medycznych (PSLM) otwartą 1 września 1959 r. Od 1967 zajmuje zabytkowy budynek przy ulicy Św. Jana, w samym sercu toruńskiej Starówki. Szkoła przez lata kształciła średni personel medyczny w takich zawodach jak: ratownik medyczny, terapeuta zajęciowy, analityk medyczny, opiekunka dziecięca, pracownik socjalny. W zawodach z branży medyczno-społecznej kształci technika dentystycznego, terapeutę zajęciowego, higienistkę i asystentkę stomatologiczną, technika masażystę i opiekuna medycznego. Zajęcia edukacyjne prowadzone są w trybie dziennym, stacjonarny oraz zaocznym. Od stycznia 2017 roku we współpracy z placówkami medycznymi i opiekuńczymi szkoła rozpoczyna kształcenia w zawodach: ortoptystka, technik ortopeda oraz opiekunka środowiskowa.

 

 

Inowrocławski medyk od ponad 60 lat utrzymuje wysoką renomę kształcąc kadry medyczne i społeczne, dostosowując ofertę do aktualnych wymogów rynku pracy oraz wdrażając działania innowacyjne, oparte na doskonałej bazie dydaktycznej oraz wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej. Placówka kształci w systemie dziennym, wieczorowym i zaocznym na kierunkach technik masażysta, terapia zajęciowa, opiekun medyczny, technik farmaceutyczny, technik usług kosmetycznych, technik sterylizacji medycznej. Centrum w roku szkolnym 2016/2017 rozpoczyna też kształcenie na kierunkach ortoptysta/ortoptystka, technik optyk, technik elektroradiolog i protetyk słuchu. W ofercie są również kursy kwalifikacyjne.

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

17 maja 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 27 maja 2016 r.

 

Zajęcia organizowane przez Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. archiwum szkołyZajęcia organizowane przez Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. archiwum szkołyZajęcia organizowane przez Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. archiwum szkołyZajęcia organizowane przez Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. archiwum szkołyZajęcia organizowane przez Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. archiwum szkołyZajęcia organizowane przez Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. archiwum szkołyZajęcia organizowane przez Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. archiwum szkołyZajęcia organizowane przez Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. archiwum szkołyZajęcia organizowane przez Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. archiwum szkołyZajęcia organizowane przez Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. archiwum szkołyZajęcia organizowane przez Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. archiwum szkołyZajęcia organizowane przez Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. archiwum szkoły

 

Zajęcia w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. archiwum szkołyZajęcia w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. archiwum szkołyZajęcia w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. archiwum szkołyZajęcia w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. archiwum szkołyZajęcia w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. archiwum szkołyZajęcia w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. archiwum szkoły

 

Bezpłatne zabiegi w szkolnych gabinetach masażu i urody, fot. Mikołaj KurasBezpłatne zabiegi w szkolnych gabinetach masażu i urody, fot. Mikołaj KurasBezpłatne zabiegi w szkolnych gabinetach masażu i urody, fot. Mikołaj KurasBezpłatne zabiegi w szkolnych gabinetach masażu i urody, fot. Mikołaj KurasBezpłatne zabiegi w szkolnych gabinetach masażu i urody, fot. Mikołaj KurasBezpłatne zabiegi w szkolnych gabinetach masażu i urody, fot. Mikołaj KurasBezpłatne zabiegi w szkolnych gabinetach masażu i urody, fot. Mikołaj KurasBezpłatne zabiegi w szkolnych gabinetach masażu i urody, fot. Mikołaj KurasBezpłatne zabiegi w szkolnych gabinetach masażu i urody, fot. Mikołaj KurasBezpłatne zabiegi w szkolnych gabinetach masażu i urody, fot. Mikołaj KurasBezpłatne zabiegi w szkolnych gabinetach masażu i urody, fot. Mikołaj KurasBezpłatne zabiegi w szkolnych gabinetach masażu i urody, fot. Mikołaj KurasBezpłatne zabiegi w szkolnych gabinetach masażu i urody, fot. Mikołaj KurasBezpłatne zabiegi w szkolnych gabinetach masażu i urody, fot. Mikołaj KurasBezpłatne zabiegi w szkolnych gabinetach masażu i urody, fot. Mikołaj KurasBezpłatne zabiegi w szkolnych gabinetach masażu i urody, fot. Mikołaj KurasBezpłatne zabiegi w szkolnych gabinetach masażu i urody, fot. Mikołaj KurasBezpłatne zabiegi w szkolnych gabinetach masażu i urody, fot. Mikołaj Kuras