Aktualności

Spotkanie z delegacją z chińskiej prowincji Hubei, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKP
Spotkanie z delegacją z chińskiej prowincji Hubei, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKP

Chińska prowincja Hubei jest naszym ważnym partnerem zagranicznym

Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski spotkał się w czwartek (16 maja) z reprezentującymi środowisko biznesowe delegatami chińskiej prowincji Hubei. W programie wizyta w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, seminarium biznesowo-inwestycyjne oraz spotkania z polskim przedsiębiorcami.

 

Delegacji chińskiej przewodniczył Shi Minghui, wiceprzewodniczący Chińskiej Rady ds. Promocji Handlu Międzynarodowego Prowincji Hubei.

 

Przedstawiciele firm, którzy odwiedzą nasz region reprezentują branże: ubezpieczeniową, motoryzacyjną, elektryczną i elektroniczną, handlu zagranicznego, lotniczą, prawa własności intelektualnej i inżynierii światła.

 

Współpraca województwa kujawsko-pomorskiego z chińską prowincją Hubei rozwija się dynamiczne od 2011 roku, kiedy podczas oficjalnej wizyty w naszym regionie wicegubernatora Li Xianshenga podpisano umowę partnerską. Pola współpracy to m.in. wymiana kulturalna i akademicka, medycyna, gospodarka i turystyka.

 

Prowincja Hubei leży w centralnej części Chin i liczy blisko 60 mln mieszkańców. Jej stolica – Wuhan – jest ważnym ośrodkiem technologicznym i przemysłowym.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

16 maja 2024 r.

Ostatnia aktualizacja: 17 maja 2024 r.