Aktualności

Otwarcie nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Otwarcie nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Chełmińskie starostwo w nowym locum

Starostwo Powiatowe w Chełmnie ma nową okazałą siedzibę. Podczas uroczystości otwarcia samorząd województwa reprezentowali wicemarszałek Zbigniew Ostrowski i radna województwa Katarzyna Lubańska.

 

Efektowny architektonicznie i funkcjonalny budynek na czterech kondygnacjach – dwa piętra plus jedna kondygnacja podziemna – ma  łącznie 3 tysiące metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Kondygnacja podziemna to miejsce przede wszystkim na archiwum i pomieszczenia techniczne.

 

Obiekt, który jest w pełni klimatyzowany, posiada rozwiązania energooszczędne i ekologiczne – system ogrzewania wykorzystuje gaz i pompę ciepła, panele słoneczne pozwolą oszczędzać na rachunkach za elektryczność. Obok zbudowano parking na 70 aut. Z myślą o osobach z trudnościami w poruszaniu się zainstalowano podjazd i windę.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

8 września 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 12 września 2022 r.

 

Otwarcie nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPOtwarcie nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP