Aktualności

Młyny Rothera i Wyspa Młyńska z lotu ptaka, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP
Młyny Rothera i Wyspa Młyńska z lotu ptaka, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Certyfikat POT dla Młynów Rothera

Po raz dwudziesty przyznane zostały najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody w branży turystycznej. Podczas gali jubileuszowej dwudziestolecia konkursu Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT w Warszawie wyróżniono 16 produktów turystycznych, wśród nich gwiazdę Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc – bydgoskie Młyny Rothera.

 

Pasja, zaangażowanie i poczucie wyjątkowości misji to droga do sukcesu. (…) Jesteśmy dumni, że Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc zapełniają się kolejnymi lokalizacjami z certyfikatem POT [Polskiej Organizacji Turystycznej] – mówi Beata Sawińska, prezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

 

Młyny Rothera, cenny zabytek architektury przemysłowej z połowy XIX wieku, został zrewitalizowany przez samorząd miejski Bydgoszczy z myślą o poszerzeniu oferty kulturalnej miasta. Inwestycja została przeprowadzona dzięki dotacji z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera – z wystawami, koncertami, wykładami i pokazami naukowymi, funkcjonujące w obiekcie, który samą swoją monumentalną postindustrialną architekturą robi spore wrażenie – otworzyło podwoje w 2022 roku.

 

Kapitalny remont  adaptacyjny dawnych młynów był ostatnim etapem rewitalizacji będącej słusznie dumą miasta Wyspy Młyńskiej, zielonej, otoczonej wodą enklawy  w sercu miasta. Warto tu zajrzeć, by poznać historię kompleksu, zobaczyć wystawę stałą „Opowieść o mieście nad rzeką” i podziwiać panoramę okolicy z ulokowanego na dachu punktu widokowego.

 

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to wyjątkowa, licząca się w branży nagroda, która stanowi rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie.

 

Certyfikaty POT przyznawane są przez kapitułę, w której skład wchodzą wybitni eksperci z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, a także przedstawiciele środowisk akademickich i  mediów. Koordynatorem konkursu w naszym województwie jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

 

Więcej informacji na stronie POT

 

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

30 listopada 2023 r.