Aktualności

Fot. Jacek Smarz
Fot. Jacek Smarz

Cel: nowoczesne kształcenie zawodowe

25 milionów złotych na rozwój kształcenia zawodowego, rozwój osobisty uczniów szkół zawodowych i organizację wysokiej jakości praktyk i staży zawodowych – 30 września rozpocznie się nabór wniosków w konkursie naszego RPO o dofinansowanie tak zwanych miękkich projektów dedykowanych temu segmentowi edukacji.

– O pieniądze mogą się ubiegać instytucje prowadzące tego rodzaju szkoły, a w partnerstwie z nimi także wyższe uczelnie. Chodzi o to, by absolwenci naszych szkół zawodowych byli poszukiwanymi pracownikami – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Środki będzie można przeznaczyć m.in. na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne (w tym w zajęcia prowadzone w laboratoriach szkół wyższych oraz w ramach obozów naukowych), kursy przygotowawcze do matury i na studia dla uczniów, wysokiej jakości staże i praktyki zawodowe u pracodawców, programy potwierdzania kwalifikacji zawodowych, dokształcanie nauczycieli zawodu i opiekunów praktyk, a także modyfikację ofert kształcenia w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy.

Nabór rozpocznie się 30 września i potrwa do 30 października, rozstrzygnięcie w marcu przyszłego roku. Maksymalna wartość projektu wynosi 600 tysięcy złotych, dofinansowanie do 90 proc. wydatków.

Zobacz też:

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

21 sierpnia 2019 r.