Aktualności

Bydgoskie spotkania z literaturą

Bydgoskie spotkania z literaturą

We wtorek (21 kwietnia) po raz trzeci w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy odbędą się spotkania poezja/proza. W tegorocznej edycji na strychu biblioteki wystąpią: Ewa Piątek, Michał Biela i Mariusz Grzebalski. W tym roku cykl poszerzony jest o propozycję muzyczną. Impreza potrwa do piątku (24 kwietnia).

 
Wtorkowe spotkanie należeć będzie do bydgoszczanki Ewy Piątek, członkini niezależnej grupy teatralnej niebopiekło. Artystka jest autorką wyróżnionego w międzynarodowym konkursie Genero TV teledysku „Enjoy the silence” i filmu dokumentalnego „Z dala od drogi”, nagrodzonego na festiwalu filmowego w Gliwicach. Początek spotkanie o godzinie 18.
 
W czwartek zachęcamy do udziału w koncercie Michała Bieli, współzałożyciela zespołu „Kristen” i basisty „Ścianki”. W zeszłym roku wydał swoją debiutancką płytę, która jest obecna w wielu zestawieniach najlepszych płyt 2014 roku i przyniosła mu nominację do Paszportu Polityki.  Początek koncertu o godzinie 20.
 
Tegoroczną edycję poezja/proza zakończy piątkowe  spotkanie z poetą Mariuszem Grzebalskim. Zadebiutował tomem „negatyw”, wyróżnionym nagrodą im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy debiut poetycki 1994 roku. W kolejnych latach wydał drukiem siedem zbiorów wierszy. W 2014 roku nominowany do nagrody im. Wisławy Szymborskiej. W latach 90-tych redaktor gazety „Nowy Nurt”. Początek spotkanie o godzinie 18.
 
Wszystkie wydarzenia w ramach III Bydgoskich spotkań z literaturą odbędą się w Bibliotece Głównej przy ulicy Stary Rynek 24 w Bydgoszczy.
 
Więcej informacji tutaj.
 
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy jest instytucją kultury samorządu województwa.
 
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy
 

20 kwietnia 2015 r.