Aktualności

Podpisanie umów, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl dla UMWKP
Podpisanie umów, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl dla UMWKP

Budujemy boiska sportowe i sale gimnastyczne

Nowe boiska, siłownie zewnętrzne i strefy aktywności oraz przyszkolne sale gimnastyczne – samorząd województwa przekazał ponad pół miliona złotych na rozwój małej infrastruktury sportowej i blisko 2 miliony złotych na budowę pięciu sal gimnastycznych w regionie. W piątek (17 lipca) w Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce (powiat toruński), z udziałem przewodniczącej sejmiku Elżbiety Piniewskiej, członka zarządu Anety Jędrzejewskiej i radnego województwa Roberta Malinowskiego, odbyło się uroczyste podpisanie umów.

 

– Nasz program „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” realizujemy z myślą o budowie obiektów sportowo-rekreacyjnych szczególnie w małych miejscowościach, czyli tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnej społeczności. Środki przeznaczamy również na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie posiadają odpowiedniej przestrzeni sportowej – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Mała infrastruktura sportowa

W ramach trzeciej edycji programu „Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej” do 23 samorządów trafi łącznie 550 tysięcy złotych. Środki w wysokości od 9 do 43 tysięcy złotych pomogą w budowie boisk, siłowni zewnętrznych, urządzeń do ćwiczeń street workout oraz innych ogólnodostępnych stref aktywności dla mieszkańców. Wśród dofinansowanych projektów są między innymi modernizacja boiska sportowego do gry w kajak polo (miasto Chełmża, powiat toruński), budowa boiska wielofunkcyjnego w Wielowsi (gmina Gniewkowo, powiat inowrocławski), przebudowa pomieszczeń przeznaczonych do stacjonarnego treningu kolarskiego w Toruniu, modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Kruszynie (gmina Włocławek, powiat włocławski), wyposażenie  i montaż siłowni wewnętrznej w Osięcinach (gmina Osięciny, powiat radziejowski) i budowa trzech boisk do siatkówki plażowej oraz rampy skateparku w Makowiskach (gmina Czernikowo, powiat toruński).

 

 

Sale gimnastyczne

Podczas spotkania podpisano również pięć umów na budowę i wyposażenie przyszkolnych sal gimnastycznych. Dofinansowanie umożliwi rozbudowę o sale sportowe szkół podstawowych w Nowej Wsi (gmina Grudziądz, powiat grudziądzki), w Ugoszczu (gmina Brzuze, powiat rypiński), w Bukowcu (gmina Bukowiec, powiat świecki), w Wielkich Radowiskach (gmina Dębowa Łąka, powiat wąbrzeski) i Grabkowie (gmina Kowal, powiat włocławski). Samorząd województwa wesprze te projekty kwotą łącznie 2 milionów 50 tysięcy złotych.

 

 

Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce w powiecie toruńskim powstało w 2010 roku. Budowa krytej pływalni z aquaparkiem, kręgielnią, strzelnicą oraz częścią hotelową i restauracyjną kosztowała 22,5 miliona złotych, z czego 6,5 miliona złotych to środki z budżetu samorządu województwa. Nazwa kompleksu zaczerpnięta została od mieszkańców pochodzenia niderlandzkiego, którzy zamieszkali te okolice w XVI i XVII wieku.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

17 lipca 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 20 lipca 2020 r.

 

Podpisanie umów, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl dla UMWKPPodpisanie umów, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl dla UMWKPPodpisanie umów, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl dla UMWKPPodpisanie umów, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl dla UMWKPPodpisanie umów, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl dla UMWKPPodpisanie umów, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl dla UMWKPPodpisanie umów, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl dla UMWKPPodpisanie umów, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl dla UMWKPPodpisanie umów, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl dla UMWKP