Aktualności

Próba do spektaklu „Jacek i Placek na tropie księżyca”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Próba do spektaklu „Jacek i Placek na tropie księżyca”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Bliźniacy na tropie księżyca, czyli premiera w Teatrze Muzycznym

Spektakl dla całych rodzin – „Jacek i Placek na tropie księżyca” na motywach powieści „O dwóch takich, co ukradli księżyc” Kornela Makuszyńskiego oraz albumu zespołu Lady Pank o tym samym tytule to kolejna propozycja Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu. Premiera na scenie w Pałacu Dąmbskich już w najbliższą sobotę (1 kwietnia).

 

W spektaklu dwaj krnąbrni bracia bliźniacy uciekają z domu, by odnaleźć swojego tatę zajętego pilnowaniem księżyca. Ruszają w pełną przygód podróż, podczas której będą musieli stawić czoła różnym przeciwnościom losu. W tej familijnej opowieści o poszukiwaniu szczęścia aktorom towarzyszyć będzie zespół rockowy wykonujący przeboje Lady Pank, m.in. „Marchewkowe pole”.

 

„Jacek i Placek na tropie księżyca” to kolejna produkcja Teatru Muzycznego realizowana przez Emila i Agnieszkę Płoszajskich. Grają: Adam Mortas, Agnieszka Płoszajska/Kornelia Raniszewska i Bartłomiej Sudak. Zespół Marheavy wystąpi w składzie Mateusz Gruszkowski/Wojciech Zadrużyński, Michał Rybka/Maciej Olesiński, Nikodem Wróbel/Rafał „Zwierzak” Zieliński.

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej informacji o spektaklu na stronie teatru.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

29 marca 2017 r.

 

Próba do spektaklu „Jacek i Placek na tropie księżyca”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plPróba do spektaklu „Jacek i Placek na tropie księżyca”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl Próba do spektaklu „Jacek i Placek na tropie księżyca”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl Próba do spektaklu „Jacek i Placek na tropie księżyca”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl Próba do spektaklu „Jacek i Placek na tropie księżyca”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl