Aktualności

Drugi Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP
Drugi Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Biegi, piłka, kolarstwo, sporty wodne – dotujemy imprezy sportowe

Memoriał Ireny Szewińskiej Bydgoszcz Cup i 96.PZLA Mistrzostwa Polski we Włocławku to dwie największe imprezy sportowe, które odbyły się dzięki dotacjom z budżetu województwa przyznanym organizacjom pozarządowym. Kwotą ponad miliona złotych wspieramy w tym roku organizację 94 wydarzeń sportowych o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Samorząd województwa wspiera między innymi wydarzenia lekkoatletyczne, biegi długie (w ramach Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego), olimpiadę osób niepełnosprawnych, regaty wioślarskie, triatlon kajakowy, wyścigi kolarskie i turnieje piłki nożnej. Organizacje sportowe z całego regionu otrzymują środki na organizację wydarzeń dedykowanych dorosłym, dzieciom i młodzieży.

 

– Wśród blisko stu imprez, których organizację dotujemy w tym roku, są duże imprezy lekkoatletyczne w Bydgoszczy i Włocławku oraz grudziądzki Bieg im. Bronisława Malinowskiego, które na stałe wpisały się w krajowy i międzynarodowy kalendarz sportowy – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki. – Pamiętamy także o tych mniejszych, dlatego środki z budżetu województwa otrzyma na przykład Uczniowski Klub Sportowy „Start” w Smólniku na organizację Grand Prix w Badmintonie. Pieniądze trafią też do Wielgiego, gdzie Stowarzyszenie Przyjaciół Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zorganizuje turniej piłki nożnej.

    

Lista wszystkich dotowanych wydarzeń

Wiemy, że ze względu na epidemię niektórzy z organizatorów zdecydowali się na przełożenie zaplanowanych imprez.

Samorząd województwa wspiera realizację projektów organizacji pozarządowych w dziedzinie kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki i działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. W tegorocznej puli środków na ten cel jest blisko 8 milionów złotych, które zostały rozdysponowane w 26 konkursach. Czytaj więcej:

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

23 września 2020 r.