Aktualności

Warsztaty plastyczne w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, fot. Mikołaj Kuras
Warsztaty plastyczne w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, fot. Mikołaj Kuras

Baranki, kurczaki, zające – zapraszamy na wielkanocne warsztaty plastyczne

Na sobotnie (8 kwietnia) warsztaty plastyczne, podczas których najmłodsi zajmą się artystyczną interpretacją wielkanocnej zagrody w duchu nurtów kubizmu, futuryzmu i secesji zaprasza toruńska Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka. W najbliższy weekend (9 kwietnia) wielkanocne zajęcia plastyczne odbędą się także w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

 

Barany bogato zdobione dekoracyjnymi wzorami, zające o różnorodnych kształtach i kurczęta, których piórka powielą się w nieskończoność i zabłysną wieloma barwami – dzięki odrobinie artystycznego szaleństwa młodzi goście galerii poznają interesujące nurty sztuk plastycznych, a także wprowadzą się w klimat zbliżającej się Wielkanocy. Więcej informacji na stronie galerii.

 

W niedzielę (9 kwietnia) w Muzeum we Włocławku dzieci wraz z opiekunami wykonają ozdoby na patyku oraz inne symbole wielkanocne przy użyciu m. in. tektury, waty, papieru, sznurka, a to wszystko będzie przeplatane opowieścią o wydarzeniach, jakie miały miejsce w poszczególnych dniach Wielkiego Tygodnia oraz o tradycjach  świąt Wielkiej Nocy. Więcej informacji na stronie muzeum.

 

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Czytaj też:

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

5 kwietnia 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2017 r.