Aktualności

Fragment plakatu Razem dla kujawsko-pomorskiego

Bądźmy solidarni, nie dajmy się wirusowi

Marszałek Piotr Całbecki podjął decyzję o utworzeniu funduszu na rzecz walki z koronawirusem i skutkami epidemii „Razem możemy więcej”. To efekt m.in. inicjatywy kujawsko-pomorskich firm, które wyasygnowały już na ten cel własne pieniądze. Każdy się może przyłączyć, także prywatni darczyńcy. Wesprzyjmy tych, którzy troszczą się o nasze zdrowie, codziennie opiekują naszymi seniorami i osobami niepełnosprawnymi, wolontariuszy, a także środowiska, które ucierpiały lub ucierpią w związku z obostrzeniami stanu epidemicznego. Kujawsko-Pomorskie przeciw Covid-19

 

– Maski, rękawiczki, fartuchy, kombinezony ochronne – tych rzeczy zużywa się teraz bardzo dużo. Stąd idea zbiórki. To gest w stronę osób, które codziennie spotykają się z zagrożeniem związanym z epidemią Covid-19. Samorząd województwa zdaje  sobie sprawę, że sytuacja będzie się dynamicznie zmieniać i wkrótce będziemy się musieli zmierzyć z wieloma problemami, których dziś nie jesteśmy sobie nawet w stanie wyobrazić. Dlatego listę beneficjentów i  katalog potrzeb, które postaramy się zaspokoić, będziemy elastycznie dostosowywać do sytuacji – wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki.

 

Każdy może wesprzeć marszałkowski fundusz „Razem możemy więcej”, stworzony we współpracy z  Kujawsko-Pomorskim Stowarzyszeniem Samorządowym Salutaris.

 

  • Numer konta: 16 1020 5011 0000 9502 0319 0386
  • Tytuł przelewu: Razem możemy więcej

 

Razem dla Kujawsko-Pomorskiego

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7 kwietnia 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 27 kwietnia 2020 r.