Aktualności

Astrofestiwal w Radziejowie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl
Astrofestiwal w Radziejowie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Astrofestiwal w Radziejowie

W sobotę (10 czerwca) przy Zespole Szkół i Placówek w Radziejowie odbył się szósty kujawsko-pomorski Astrofestiwal. Hasłem tegorocznego pikniku familijnego z astronomią w roli głównej były „Kolory nieba”, którym poświęciliśmy m.in. multimedialny pokaz na telebimie oraz sesję popularnonaukowych prelekcji. To kolejne wydarzenie tegorocznych obchodów Święta Województwa.

 

Na uczestników czekały liczne niespodzianki, m.in. eksperymenty naukowe, pokaz łazików marsjańskich, demonstracje największego w Europie środkowo-wschodniej teleskopu do obserwacji Słońca, premiera pierwszego w Polsce szkolnego radioteleskopu oraz obserwacje nieba za pomocą teleskopów z Astrobazy Kopernik. Zobaczyliśmy też między innymi kosmiczny show „Barwy Wszechświata” Europejskiego Obserwatorium Południowego oraz mapping „Światy nie z tej ziemi” na budynku obserwatorium Astrobaza Kopernik.

 

Muzyczną gwiazdą wieczoru była Natalia Kukulska! Koncert artystki poprzedziły występy zespołu Voices of the Cosmos oraz Tomasza Cebo z jego „Kosmicznym studiem nagrań” dla dzieci.

 

Nie zabrakło zabaw i konkursów z kosmicznymi nagrodami. Astronomiczny plener w Radziejowie ubarwiły postacie z “Gwiezdnych Wojen”. Na pikniku było nie tylko kolorowo, ale i smacznie.

 

 

O projekcie budowy Astrobaz Kopernik tutaj

 

Czytaj też:

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

9 czerwca 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 11 czerwca 2017 r.

 

Astrofestiwal w Radziejowie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plAstrofestiwal w Radziejowie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plAstrofestiwal w Radziejowie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plAstrofestiwal w Radziejowie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plAstrofestiwal w Radziejowie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plAstrofestiwal w Radziejowie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plAstrofestiwal w Radziejowie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plAstrofestiwal w Radziejowie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plAstrofestiwal w Radziejowie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plAstrofestiwal w Radziejowie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plAstrofestiwal w Radziejowie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl