Aktualności

Unitas Durat dla Anieli Olkiewicz, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Unitas Durat dla Anieli Olkiewicz, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Aniela Olkiewicz dołączyła do grona stuletnich mieszkańców regionu

Były kwiaty, tort i świeczki, a przede wszystkim życzenia i gratulacje – w piątek (2 czerwca) setne urodziny obchodziła mieszkanka Złotorii (powiat toruński) pani Aniela Olkiewicz. Jubilatce wizytę złożyła członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska, wręczając jej marszałkowski medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

 

Aniela Olkiewicz przyszła na świat 2 czerwca 1923 roku w miejscowości Złotoria w powiecie toruńskim, gdzie wraz z córką i zięciem mieszka do dziś. W 1950 roku wyszła za mąż za Jana Olkiewicza. Małżeństwo doczekało się dwójki dzieci – syna Stanisława i córki Barbary. Pani Aniela ma pięcioro wnuków, w wychowywaniu których pomagała będąc na emeryturze, a także sześcioro prawnuków.

 

Nestorka całe swoje życie poświęciła pracy w gospodarstwie rolnym, opiece nad domem i dziećmi oraz pracy zawodowej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W czasie wojny w jej domu stacjonowali Niemcy, u jednego z nich pracowała.

 

Seniorka przez lata prowadziła ogród kwiatowo-warzywny, co sprawiało jej wiele radości. W wolnym czasie lubiła szyć, dopóki wzrok jej na to pozwalał. Pani Aniela jest osobą bardzo pomocną i uczynną.

 

Rodziny mieszkańców regionu, którzy w 2023 roku kończą sto lat, a także starszych, zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 56 62 18 344 i adresem e-mail: stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl. Więcej informacji na naszej stronie internetowej w zakładce Rówieśnicy Niepodległej.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

5 czerwca 2023 r.

 

Unitas Durat dla Anieli Olkiewicz, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPUnitas Durat dla Anieli Olkiewicz, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPUnitas Durat dla Anieli Olkiewicz, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPUnitas Durat dla Anieli Olkiewicz, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPUnitas Durat dla Anieli Olkiewicz, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP