Aktualności

Fragment flakatu

„Alicja w krainie czarów” w bydgoskim MCK-u

Widowisko teatralne „Alicja w Krainie Czarów” zakończy w piątek (7 lipca) w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy VIII edycję Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych Radosne Serca, w których udział biorą dzieci i młodzież w wieku 10-19 lat ze szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Organizację projektu wsparł samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, a marszałek Piotr Całbecki objął wydarzenie honorowym patronatem.

 

Uczestnicy warsztatów (czterdzieści jeden osób spośród ponad czterystu zgłoszonych) od 26 czerwca w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie i bydgoskim MCK-u pod okiem instruktorów szlifują swoje umiejętności teatralne, wokalne, malarskie i taneczne. Rezultatem będzie właśnie spektakl „Alicja w kranie czarów”, oparty na słynnej powieści Lewisa Carrolla pod tym samym tytułem. Młodzi wykonawcy wystąpią dwukrotnie o godzinach 16.30 i 19.

 

Główną ideą projektu Radosne Serca, organizowanego przez Fundację Nowe Pokolenie, jest wyrównywanie szans w dostępie do edukacji kulturalnej oraz promocja aktywnych form spędzania czasu wolnego poprzez poszerzanie wiedzy i zainteresowań artystycznych młodych ludzi. Więcej informacji na stronie: www.warsztatyradosneserca.pl.

 

Plakat

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

4 lipca 2017 r.