Aktualności

Fot. Andrzej Goiński
Fot. Andrzej Goiński

Aktywnie, sprawnie, samodzielnie

Z myślą o osobach niepełnosprawnych i nieaktywnych społecznie i zawodowo samorząd województwa przyznał wsparcie 15 organizacjom pozarządowym zajmującym się specjalistyczną terapią i rehabilitacją oraz organizacją zajęć i warsztatów aktywizacyjnych dla osób między innymi z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną.

 

– Skuteczna forma prowadzenia rehabilitacji w warunkach domowych i w przystosowanych do tego placówkach, a także przygotowanie osób niepełnosprawnych do niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia to niezwykle ważne zadania. Dostrzegamy i wspieramy działania instytucji i organizacji pozarządowych, które dają osobom niepełnosprawnym szansę na to, że ich codzienność staje się po prostu łatwiejsza – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Marszałkowskie wsparcie w wysokości 285 tysięcy złotych trafiło w tym roku na zadania publiczne realizowane przez organizacje pozarządowe wyłonione w dwóch konkursach. Na projekty mające na celu zwiększenie dostępu osób z niepełnosprawnością do lecznictwa specjalistycznego, terapii i rehabilitacji przeznaczyliśmy 100 tysięcy złotych. Na działania w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych przekazaliśmy 185 tysięcy złotych.

 

Wśród organizacji, które otrzymały wsparcie są Fundacja Aktywizacji i Integracji w Nowem (powiat świecki) oferująca domowe masaże dla osób chorych i niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Stwardnienia Rozsianego z Bydgoszczy prowadzące zajęcia rehabilitacyjne dla osób z niepełnosprawnością ruchową, inowrocławska fundacja Rehabilitacja Bez Barier zapewniająca wsparcie i rehabilitację dla osób z dziecięcym porażeniem mózgowym oraz Stowarzyszenie Dziewiętnastka z Torunia, która organizuje warsztaty aktywizacyjne dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

5 sierpnia 2019 r.