Aktualności

Akcja charytatywna podczas gali telewizyjnej z udziałem Robbiego Williamsa

Organizatorzy gali telewizyjnej z udziałem Robbiego Williamsa zgodzili się na przeprowadzenie podczas tego wydarzenia akcji charytatywnej na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie.

 

Gwiazda światowej sceny pop, brytyjski wokalista Robbie Williams, który promuje swoją najnowszą płytę, wystąpi 8 grudnia w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu. Partnerami gali telewizyjnej, która zostanie zarejestrowana dla Telewizji Polskiej, są samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, samorząd miejski Torunia i Grupa Energa.

 

Formuła wydarzenia to gala telewizyjna z udziałem publiczności. Organizator, SOS Music, przekazał regionalnym i lokalnym mediom wejściówki w celu nieodpłatnego rozdysponowania wśród mieszkańców województwa. Zarejestrowany godzinny materiał zostanie wyemitowany w Święta Bożego Narodzenia na antenie TVP 2 oraz na antenach TVP Polonia i TVP Rozrywka w okresie świąteczno-noworocznym.

 

Dom Pomocy Społecznej w Chełmnie, prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, opiekuje się niepełnosprawnymi intelektualnie dziećmi i młodzieżą, najczęściej odrzuconymi przez rodziny. Placówkę wspieraliśmy już w ramach dwóch edycji Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego w 2012 i 2017 roku. Ośrodek będzie też jednym z beneficjentów kolejnego balu, który obędzie się 11 stycznia 2020 roku.

 

Cieszymy się, że podczas tego niezwykłego wydarzenia, mamy możliwość zbiórki pieniędzy na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie. Siostry zakonne opiekują się  podopiecznymi wymagającymi specjalnej pomocy. Każda złotówka będzie nieocenionym wsparciem – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

3 grudnia 2019 r.