Aktualności

II Wystawa Grzybów zorganizowana w Toruniu przez Tucholski park Krajobrazowy. Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
II Wystawa Grzybów zorganizowana w Toruniu przez Tucholski park Krajobrazowy. Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Abyś wiedział co zbierać

Już po raz drugi Tucholski Park Krajobrazowy zorganizował w Toruniu wystawę grzybów. Pracownicy tego parku od lat prowadzą działania edukacyjne dotyczące gatunków grzybów występujących w polskich lasach.

Na ekspozycji przygotowanej przez pracowników Tucholskiego Parku Krajobrazowego znalazły się gatunki jadalne, trujące i niejadalne, należące do trzech grup troficznych: saprotrofów, symbiontów i pasożytów. Wystawę można zwiedzać pod okiem specjalisty od grzybów-mykologa.

 

Wystawy grzybów od lat organizowane są również na terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego – to najstarsze tego typu wystawy w Polsce. W tym roku w październiku odbyła się jubileuszowa, trzydziesta wystawa. Towarzyszyły jej warsztaty terenowe, w których uczestniczyli uczniowie klas pierwszych Technikum Leśnego w Tucholi. Zebrane przez uczestników warsztatów naturalne okazy grzybów powędrują na wystawę jako eksponaty (więcej).

 

Więcej informacji i aktualności z Tucholskiego parku Krajobrazowego na stronie parku.

 

W Kujawsko-Pomorskiem działa obecnie 10 parków krajobrazowych, dla których samorząd województwa jest organem prowadzącym:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

19  października 2023 r.