Aktualności

Perspektywy – Nine Hills Festival, fot. Mikołaj Kuras
Perspektywy – Nine Hills Festival, fot. Mikołaj Kuras

9 Hills Festival z certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej

Perspektywy – 9 Hills Festival, który co roku odbywa się w Chełmnie, otrzymał wyróżnienie kapituły i certyfikat internautów podczas czwartkowej (28 listopada) uroczystości przyznawania przez Polską Organizację Turystyczną Certyfikatów na Najlepszy Produkt Turystyczny.

 

Wyróżnienie danej atrakcji turystycznej certyfikatem POT oznacza jej rekomendację, czyli gwarancję usług na najwyższym poziomie. Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które wyróżniają się atrakcyjnością, są nowatorskie, przyjazne turystom i urozmaicają spędzanie wolnego czasu.

 

Produkty turystyczne zgłoszone do konkursu ubiegały się o cztery certyfikaty. Najbardziej prestiżowy jest Złoty Certyfikat, który otrzymała Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach. Certyfikatami POT (każdego roku w liczbie 10) były wyróżniane produkty istniejące na rynku dłużej niż dwa lata. Certyfikatem Specjalnym wyróżniane są produkty o niezwykłym potencjale, istniejące na rynku krócej niż dwa lata. Perspektywy – 9 Hills Festival uzyskało Certyfikat Internautów przyznany w drodze głosowania internetowego przeprowadzonego na portalu www.polska.travel. W tegorocznej edycji o certyfikaty z naszego regionu rywalizowały także Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy i Dom Mikołaja Kopernika w Toruniu. Więcej o wręczeniu tegorocznych certyfikatów POT.

 

Perspektywy – Nine Hills Festival w Chełmnie to odbywający się od czterech lat wielowymiarowy projekt artystyczny, wpisany w architektoniczną przestrzeń Chełmna. Podczas festiwalu podwórka Starego Miasta zamieniają się w warsztaty sztuki, stają obszarem działań społecznych i animacyjnych. Działania artystyczne (m.in. wystawy, koncerty i spektakle) wprowadzane są do kościołów i piwnic. Część z nich rozgrywa się w plenerze. Chełmiński festiwal jest jedną z regionalnych atrakcji, które promujemy za pośrednictwem Kujawsko – Pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc. Więcej informacji o festiwalu na stronie www.9hf.pl.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

29 listopada 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 2 grudnia 2019 r.