Aktualności

Jubileusz Hospicjum Jana Pawła II, fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Jubileusz Hospicjum Jana Pawła II, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

30 lat w służbie cierpiącym

Marszałek Piotr Całbecki i radna województwa Katarzyna Lubańska uczestniczyli w piątkowych (8 września) obchodach jubileuszowych toruńskiego Hospicjum im. Jana Pawła II. Ta zasłużona placówka, prowadzona przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Toruniu, pełni służbę od 30 lat.

Zespół hospicjum tworzą lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze specjalizujący się w medycynie paliatywnej, psychologowie kliniczni, psychoonkolodzy, fizjoterapeuci i opiekunowie medyczni. Pomoc – w ramach hospicjum stacjonarnego, hospicjum domowego i poradni medycyny paliatywnej – świadczona jest nieodpłatnie.

Od dwóch lat placówka funkcjonuje w nowoczesnym dwukondygnacyjnym budynku oddanym do użytku w 2021 roku. W segmencie stacjonarnym dysponuje 24 łóżkami w klimatyzowanych salach jedno- i dwuosobowych.

Zobacz Hospicjum im. Jana Pawła II

Załącznikiem do życzeń i gratulacji od marszałka Piotra Całbeckiego był pamiątkowy medal z okazji Roku Mikołaja Kopernika.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

11 września 2023 r.

Jubileusz Hospicjum Jana Pawła II, fot. Andrzej Goiński/UMWKPJubileusz Hospicjum Jana Pawła II, fot. Andrzej Goiński/UMWKPJubileusz Hospicjum Jana Pawła II, fot. Andrzej Goiński/UMWKPJubileusz Hospicjum Jana Pawła II, fot. Andrzej Goiński/UMWKPJubileusz Hospicjum Jana Pawła II, fot. Andrzej Goiński/UMWKPJubileusz Hospicjum Jana Pawła II, fot. Andrzej Goiński/UMWKPJubileusz Hospicjum Jana Pawła II, fot. Andrzej Goiński/UMWKP