Aktualności

Ośrodek Chopinowski w Szafarni, fot. Szymon Ździebło tarantoga.pl dla UMWKP
Ośrodek Chopinowski w Szafarni, fot. Szymon Ździebło tarantoga.pl dla UMWKP

28. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Szafarni

Wczoraj (12 maja) po rocznej przerwie wymuszonej sytuacją pandemiczną na świecie, Ośrodek Chopinowski w Szafarni organizuje 28. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni. Z racji obowiązujących restrykcji, konkurs odbędzie się w formie hybrydowej.

 

Młodzi pianiści z całego świata nadesłali nagrania konkursowe, które zostaną przesłuchane przez międzynarodowe grono jurorów obradujące w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. Przewodniczącą jury jest profesor bydgoskiej Akademii Muzycznej, Katarzyna Popowa-Zydroń. Do tegorocznej edycji Konkursu zakwalifikowało się 55 wykonawców z 15 krajów.

 

Przesłuchania nagrań uczestników podzielonych na trzy grupy wiekowe będą trwały trzy dni, do 15 maja. Po obradach jurorów, w niedzielę odbędzie się koncert laureatów prezentujący najlepsze wykonania w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zarówno przesłuchania jak i koncert laureatów śledzić będzie można na kanale YouTube Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni lub na stronie www.szafarnia.art.pl do czego serdecznie zachęcamy.

 

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni jest jedną z instytucji kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni i

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

12 maja 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 13 maja 2021 r.

 

Plakat konkursowy, graf. Ośrodek Chopinowski w Szafarni