Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Aktualności

Medale Hereditas Saeculorum i statuetki Musejon przyznane

Wręczenie medali Hereditas Saeculorum i statuetek Musejon, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji i restauracji zabytków Hereditas Saeculorum i nagrody za najlepsze projekty muzealne Musejon wręczyli wicemarszałek Zbigniew Ostrowski i przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska. Uroczystość odbyła się w Hotelu 1231.

Czytaj więcej

Harcerska Baza Przygody we Włocławku

Harcerska Baza Przygody we Włocławku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki był dziś (24 września) gościem Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego w nowo otwartej Bazie Przygody we Włocławku, która jest adresowanym do lokalnej społeczności – konkretnie do najmłodszych jej członków i rodzin z dziećmi - dziennym ośrodkiem wsparcia społecznego. Baza Przygody powstała dzięki środkom naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Czytaj więcej

Sesja sejmiku województwa

Fot. Szymon Zdziebło/taratntga.pl dla UMWKP

Podczas poniedziałkowych (26 września) obrad honorowy prezes Regionalnego Towarzystwa Wioślarskiego Lotto Bydgostia Zygfryd Żurawski odbierze nadaną mu Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz przyznana klubowi statuetkę Stella Copernicana Cuiaviae et Pomeraniae.

Czytaj więcej

Gotowanie z marszałkiem

Wspólne gotowanie marszałka Piotra Całbeckiego z Mateuszem Gesslerem, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Coroczne, wspólne gotowanie marszałka Piotra Całbeckiego ze znanymi kucharzami jest już nieodłącznym elementem kampanii „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina”. W tym roku gospodarz województwa spotkał się z cenionym kucharzem, restauratorem i osobowością telewizyjną Mateuszem Gesslerem w Pałacu Dąmbskich, gdzie wspólnie przygotowywali cannelloni z gęsiną oraz gęsie wątróbki z gruszką. Kulinarne wskazówki będą pomocne podczas przygotowywania rodzinnego obiadu na Święto Niepodległości.   

Czytaj więcej

Weekend z kulturą

60.Bydgoski Festiwal Muzyczny, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Trwa 60. Bydgoski Festiwal Muzyczny - jeszcze do 7 października możemy uczestniczyć w tym jednym z ważniejszych wydarzeń poświęconych muzyce klasycznej. Pozostałe marszałkowskie jednostki kultury w najbliższym czasie zapraszają na wystawy, spotkania, spektakle, koncerty. Przed nami weekend obfitujący w imprezy kulturalne.

Czytaj więcej

Salutaris służy od dekady

Marszałek Piotr Całbecki podczas odprawy z wolontariuszami w zniszczonym przez nawałnicę Sośnie, sierpień 2017, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

10 lat temu z inicjatywy marszałka Piotra Całbeckiego powstało Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Samorządowe Salutaris, powołane w celu organizowania solidarnej pomocy w nadzwyczajnych sytuacjach kryzysowych. Organizacja zrzesza jednostki samorządu terytorialnego, które wspólnie utrzymują wojewódzki Fundusz Solidarnościowy, będący instrumentem szybkiego wsparcia finansowego w sytuacji klęsk żywiołowych i katastrof.

Czytaj więcej

Jesienne smaki Lokalnej Żywności

Nowość na Lokalnej Żywności - prażone jabłko z gospodarstwa Marty Wiśniewskiej-Staszak, fot. Lokalna Żywność

Zapraszamy na zakupy w sklepie internetowym Lokalna Żywność. To miejsce, gdzie dostępne są produkty pochodzące bezpośrednio od lokalnych rolników, pozbawione chemicznych dodatków. W ofercie nowości: podnoszący odporność pyłek pszczeli, prażone jabłko czy tradycyjna wędzona kiełbasa krakowska. Okienko zakupowe rusza już w najbliższy poniedziałek 26 września i będzie otwarte do 3 października. Odbiór zamówień możliwy będzie 6 października w trzech lokalizacjach w Toruniu. Już wkrótce będzie także okazja do zrobienia zakupów stacjonarnie podczas Jesiennego Jarmarku Lokalnej Żywności, który odbędzie się 14 października przed Urzędem Marszałkowskim. Nie zabraknie swojskich, ekologicznych produktów i dań na ciepło, o szczegółach będziemy informować wkrótce.

Czytaj więcej

Cel: poprawa bezpieczeństwa na drodze

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

21 września jest Europejskim dniem bez ofiar śmiertelnych na drogach. Z tej okazji dziś na placu przed Urzędem Marszałkowskim na mieszkańców czekały m.in. symulator dachowania i pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Czytaj więcej

Prace przy budowie obwodnicy Lubrańca rozpoczęte

Budowa obwodnicy Lubrańca, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Lubraniec w powiecie włocławskim dołączy do grona miast posiadających obwodnice. Wykonawca, firma Onde, rozpoczęła już pierwsze prace. Wcześniej powstała niezbędna dokumentacja i uzyskano zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków unijnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i pochłonie ponad 48 mln zł.

Czytaj więcej

Najlepsi tenisiści w Inowrocławiu - Puchar Davisa (galeria zdjęć)

Puchar Davisa, fot. Paweł Skraba dla UMWKP

Za nami weekend pełen sportowych emocji. 16-17 września najlepsi polscy tenisiści zjechali do Inowrocławia na zgrupowanie reprezentacji Polski i mecz Pucharu Davisa - największe na świecie międzynarodowe zawody tenisowe drużyn męskich. Naszym kibicowała przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone