Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Aktualności

Kulturalny Weekend z Funduszami Unijnymi

Festyn europejski w Chełmży, fot: K35 photo Adrian Chmielewski

W regionie odbywają się rodzinne festyny europejskie, wydarzenia kulturalne promujące gospodarowanie funduszami europejskimi. W najbliższy weekend zapraszamy na koncerty, warsztaty i pokazy między innymi do Sępólna i Brodnicy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. To jest nasz wspólny sukces

Czytaj więcej

Obradowało regionalne Forum Samorządowe

XV Forum Samorządowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W Toruniu odbyło się dziś (4 października) posiedzenie Forum Samorządowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Spotkanie reprezentantów samorządów terytorialnych wszystkich szczebli z całego regionu otworzył marszałek Piotr Całbecki. Wśród gości byli m.in. marszałek Senatu Tomasz Grodzki i poseł na Sejm Władysław Kosiniak-Kamysz. Samorząd województwa reprezentowali również przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski, wiceprzewodnicząca sejmiku województwa Agnieszka Kłopotek i radna Katarzyna Lubańska.

Czytaj więcej

Rowerowe Kujawsko-Pomorskie

Podsumowanie sezonu kolarskiego, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

We wtorek (3 października) na toruńskiej Motoarenie odbyło się podsumowanie sezonu kolarskiego 2023 w regionie. Podczas spotkania, które otworzył marszałek Piotr Całbecki nagrody i wyróżnienia odebrali najlepsi zawodnicy z Kujawsko-Pomorskiego, a na torze rywalizowali trenujący w szkółkach kolarskich młodzi sportowcy.

Czytaj więcej

Podsumowaliśmy projekty społeczne NGO-sów

Spotkanie z przedstawicielami NGO, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Przeszło 6 milionów złotych przeznaczyliśmy na wsparcie udzielane przez organizacje pozarządowe osobom dotkniętym skutkami pandemii COVID-19. We wtorek (3 października) marszałek Piotr Całbecki, członek zarządu województwa Sławomir Kopyść oraz radni województwa Katarzyna Lubańska i Tadeusz Pogoda spotkali się z przedstawicielami instytucji trzeciego sektora, by podsumować zrealizowane dzięki tym środkom przedsięwzięcia. Zdjęcia do pobrania

Czytaj więcej

Nowa pracownia rezonansowa w Szpitalu Zespolonym w Toruniu

Otwarcie pracowni rezonansowej WSZ w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki otworzył we wtorek (3 października) nową pracownię nowoczesnej diagnostyki obrazowej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu.

Czytaj więcej

Bierzgłowska organistówka odzyska dawny blask

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod odbudowę organistówki w Bierzgłowie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył w sobotę (30 września) w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod odbudowę organistówki parafii Wniebowzięcia NMP w Bierzgłowie (powiat toruński). Inwestycja zostanie sfinansowana z funduszy unijnych.

Czytaj więcej

Jubileusz Wojewódzkiej Biblioteki w Bydgoszczy

Jubileusz 120-lecia WiMBP w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto dla UMWKP

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Bełzy w Bydgoszczy świętuje 120-lecie istnienia. Podczas uroczystości jubileuszowej samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Czytaj więcej

Studenci i wykładowcy wracają na uczelnie

Inauguracja roku akademickiego UKW, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl

Społeczności uczelniane w całym kraju rozpoczynają nowy rok akademicki. Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył w poniedziałek (2 października) w inauguracji na toruńskim Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. We wtorek (3 października), z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, uroczystości inauguracyjne na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego.

Czytaj więcej

Wyjątkowe spotkanie na styku województw

Uczestnicy sztafety razem do trójstyku, fot. Marcin Ostrowski (GLPK)

Już po raz ósmy, miłośnicy jazdy rowerowej oraz pieszych wycieczek po lesie, spotkali się 23 września w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym, aby wziąć udział w Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej „Razem do trójstyku”. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów „Światowego Dnia Turystyki”, ustanowionego przez Światową Organizację Turystyki ONZ. Dzięki współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym, lokalnymi samorządami, nadleśnictwami, stowarzyszeniami i fundacjami, sztafeta od lat z powodzeniem organizowana jest na terenie GLPK. 

Czytaj więcej

Sto lat, Panie Prezydencie!

80. urodziny obchodził w piątek (29 września) Lech Wałęsa pochodzący z Kujaw i Pomorza pierwszy przywódca „Solidarności”.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.