Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

sprawy społeczne

Pierwsza seria szkoleń za nami

Bydgoszcz, 12 września 2023 r. , szkolenie pt. „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie z problemem alkoholowym z uwzględnieniem nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej”., fot. Biuro Wsparcia Rodziny, Przeciwdziałania Przemocy i Uzależnieniom

Po wakacyjnej przerwie rozpoczęły się szkolenia w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej.

Czytaj więcej

Warsztaty w ramach programu „Sztuka Wyboru”

Warsztaty w ramach programu „Sztuka Wyboru”

„Sztuka Wyboru” to program poruszający temat zagrożeń i problemów, z jakimi spotykają  się młodzi ludzie. Realizowany jest od 2011 roku we współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Fundacji Tumult. Jego celem jest zapobieganie zachowaniom ryzykownym młodzieży i dotarcie do niej z przekazem profilaktycznym poprzez sztukę.

Czytaj więcej

O Alkoholowym Zespole Płodowym w programie „Mocne wsparcie”

Kadr z programu "Mocne wsparcie" w TVP Bydgoszcz, 12 września 2023 r.

Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (FASD) to zaburzenia rozwoju występujące u dzieci matek pijących alkohol w czasie ciąży. Najcięższym zaburzeniem z grupy FASD jest FAS, czyli Alkoholowy Zespół Płodowy.

Czytaj więcej

Zaproszenie na konferencję „Jak pomagać dziecku z diagnozą FASD”

Konferencja "Jak pomagać dziecku z diagnozą FASD", 8 września 2023

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci Niepełnosprawnych „Daj Szansę” zapraszają na konferencję pt. „Jak pomagać dziecku z diagnozą FASD”.

Czytaj więcej

Wsparcie dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologami można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

Czytaj więcej

Uzależnienia – gdzie szukać pomocy

Wejście do WOTUiW

Osoby, które czują, że potrzebują porozmawiać z kimś o różnych aspektach korzystania z substancji psychoaktywnych (własnym, kogoś bliskiego) mogą zwrócić się  m.in. do Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu oraz Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia, działającej w strukturze Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

Konferencja Przedstawicieli Rad Seniorów „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”

Uczestnicy Konferencji

Stowarzyszenie Nasza Ostoja przy współudziale Wojewódzkiej Rady ds. Polityki Senioralnej przy Marszałku Województwa Kujawsko-Pomorskiego zorganizowało konferencję przedstawicieli Rad Seniorów Województwa Kujawsko-Pomorskiego pt. „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”. Konferencja odbyła się 21 czerwca 2023 r. w Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku. Impreza została objęta Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj więcej

Rusza nabór wniosków o nagrodę dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej „Stalowy Anioł”.

Gala wręczenia statuetek w konkursie „Stalowy Anioł”, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza XVII edycję Nagród Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej na rzecz mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego „Stalowy Anioł”.

Czytaj więcej

Za nami 9 edycja szkolenia ,,Bez Przemocy. Program korekcyjno-edukacyjny dla sprawców przemocy w rodzinie”.

Prowadzące i uczestnicy szkolenia ,, Bez przemocy” Pani Katarzyna Łęgowska i Pani Agnieszka Bocian 12-16 czerwca 2023r, fot. Biuro Wsparcia Rodziny, Przeciwdziałania Przemocy i Uzależnieniom

Znowelizowana ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, a od 22 czerwca br. o przeciwdziałaniu przemocy domowej, kładzie duży nacisk na pracę i zmianę postaw osób stosujących przemoc.

Czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Mój ojciec”

Wręczenie nagród w konkursie „Mój ojciec – jak dobrze być razem”, Fot. Szymon Zdziebło, tarantoga.pl dla UMWKP

14 czerwca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Mój ojciec – dobrze być razem”. Podczas gali w Urzędzie Marszałkowskim z laureatami spotkali się marszałek Zbigniew Ostrowski i radna województwa Katarzyna Lubańska.

Czytaj więcej

Rodziny świętowały w Brodnicy

„Święto Rodziny” w Brodnicy, fot. Departament Spraw Społecznych i Zdrowia

„Święto Rodziny” wpisało się już w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Departament Spraw Społecznych i Zdrowia, mających na celu wszechstronną promocję rodziny, wzmacnianie kompetencji rodziny i prezentację dobrych praktyk prorodzinnych w regionie. Brodnica to kolejne miasto na mapie przedmiotowego projektu realizowanego we współpracy z fundacją „Rodzice Dzieciom Fundacja Dobrej Edukacji”.

Czytaj więcej

Konkurs „Plakat! Akcja! Reakcja!”

Fragment plakatu Anny Błażejewskiej - Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy praca wyróżniona w 2022 roku

Już po raz kolejny Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy oraz Fundacja Tumult zapraszają do udziału w konkursie pn. „Plakat! Akcja! Reakcja!” na plakat profilaktyczny.

Czytaj więcej

Akcja Profilaktyczna ZDROWIE NA TAK

Akcja TPPU

Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom zaprasza naAkcję Profilaktyczną ZDROWIE NA TAK z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu dnia 31 maja 2023 r. (środa) w godz.10:00 - 16:00 na Rynek Nowomiejski w Toruniu.

Czytaj więcej

Obradowała Rada Dialogu

Posiedzenie WRDS 23 maja 2023, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W programie wtorkowego (23 maja) posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego (WRDS) znalazło się m.in. wystąpienie prof. Pawła Wiśniewskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na temat europejskiej wspólnej polityki rolnej w kontekście bezpieczeństwa żywnościowego. Obradom przewodniczył marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS – International AIDS Candlelight Memorial

Grafika - Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS – International AIDS Candlelight Memorial

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS – International AIDS Candlelight Memorial – obchodzony był w tym roku w trzecią niedzielę, w którym wspominaliśmy osoby zmarłe z powodu AIDS. Była to okazja do uhonorowania tych, którzy wiele poświęcili,  aby pomagać osobom żyjącym z HIV i ich bliskim oraz do zjednoczenia się jako społeczność, aby okazać nasze wsparcie dla osób zakażonych i ponownie zobowiązać się do podejmowania wspólnie wysiłków na rzecz zakończenia epidemii HIV.

Czytaj więcej

Wsparcie dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologami można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

Czytaj więcej

Budowanie bezpiecznych relacji - praca z trudnym klientem w pomocy społecznej

Szkolenie „Praca z trudnym klientem w obszarze wsparcia społecznego”, fot. Departament Spraw Społecznych i Zdrowia

Departament Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu przeprowadził cykl pięciu jednodniowych szkoleń dla pracowników pomocy społecznej pn. „Praca z trudnym klientem w obszarze wsparcia społecznego”.

Czytaj więcej

Uwaga- zmiana terminu składania prac!

W związku z prośbami o przedłużenie terminu składania prac w konkursie pn. „Mój ojciec – dobrze być razem” informuję, że zostaje on ustalony na 08.05.2023 r. do godziny 23.59.

Czytaj więcej

VIII edycja konkursu „Mój ojciec – dobrze być razem”

Konkurs „Mój ojciec” 2022, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim „Mój ojciec – dobrze być razem”. Na prace pisemne młodzieży w wieku 13-20 lat czekamy do 28 kwietnia. W konkursie wyłonimy sześcioro laureatów, dla których przygotowaliśmy nagrody w postaci bonów upominkowych.

Czytaj więcej

13 posiedzenie II kadencji Wojewódzkiej Rady ds. Polityki Senioralnej przy Marszałku Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Posiedzenie WRdsPS

W dniu 30 marca br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu przy ul. M. Skłodowskiej-Curie odbyło się 13 posiedzenie II kadencji Wojewódzkiej Rady ds. Polityki Senioralnej.

Czytaj więcej

VIII edycja konkursu: „Mój ojciec – dobrze być razem”

fot. Materiały Departamentu Spraw Społecznych i Zdrowia

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Piotr Całbecki zaprasza młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w VIII edycji konkursu na pracę pisemną pn. „Mój ojciec – dobrze być razem”.

Czytaj więcej

Rodzynki z pozarządówki – konkurs ruszył

Ubiegłoroczna gala wręczenia nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Do 11 kwietnia czekamy na zgłoszenia w konkursie „Rodzynki z pozarządówki", w którym wyróżnimy najlepsze inicjatywy organizacji pozarządowych z regionu, przyznając ich twórcom i realizatorom nagrody marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. W puli 40 tysięcy złotych. Zapraszamy do udziału!

Czytaj więcej

13 Posiedzenie V kadencji Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

Uczestnicy 13 Posiedzenia V kadencji Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, fot. Monika Kowalczyk

W dniu 27 marca 2023 r. o godz. 9:00 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego przy Placu Teatralnym 2 w Toruniu, odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

Czytaj więcej

Przedświąteczna wystawa rękodzieła

Wystawa rękodzieła osób z niepełnosprawnościami, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W czwartek (23 marca) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się doroczna wielkanocna wystawa rękodzieła osób niepełnosprawnych pod hasłem „My też potrafimy”. Własne stoiska wystawiło 46 instytucji wsparcia i integracji społecznej z całego województwa. Zebranych przywitali przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej

Szkolenie dla realizatorów programu profilaktycznego Unplugged

Logotyp programu profilaktycznego „Unplugged”

Fundacja Pozytywnej Profilaktyki zaprasza do uczestnictwa w bezpłatnym projekcie umożliwiającym wdrożenie skutecznego programu profilaktycznego „Unplugged”, który znajduje się na liście programów rekomendowanych.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.