Ogłoszenie o konkursie na wybór LSR
Województwo kujawsko-pomorskie zdecydowało po raz kolejny w perspektywie lat 2021-2027 na zastosowanie instrumentu Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na naszym terenie.
Opracowana strona jest zbudowana w sposób spełniający wymagania dostępności.
W nagłówku strony można wybrać następujące funkcje:
Strona obsługuje następujące skróty klawiszowe:
Strona jest dostosowana do małych ekranów smartfonów i tabletów, można ją również swobodnie skalować.
Województwo kujawsko-pomorskie zdecydowało po raz kolejny w perspektywie lat 2021-2027 na zastosowanie instrumentu Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na naszym terenie.
W obecnej perspektywie finansowej dzięki instrumentowi RLKS (Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność) do lokalnych organizacji i przedsiębiorstw w naszym województwie trafiło łącznie blisko pół miliarda złotych. Wkrótce kolejne unijne rozdanie 2021-2027. Marszałek Piotr Całbecki spotkał się we wtorek (6 grudnia) z przedstawicielami LGD Nasza Krajna i LGD Bory Tucholskie w Więcborku (powiat sępoleński).
W obecnej perspektywie finansowej dzięki instrumentowi RLKS (Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność) do lokalnych organizacji i przedsiębiorstw w naszym województwie trafiło łącznie blisko pół miliarda złotych. Przygotowujemy się do kolejnego unijnego rozdania 2021-2027. W czwartek (1 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie dotyczące nadchodzącego konkursu na wybór lokalnych strategii rozwoju.
Działalność koła gospodyń miejskich, kurs językowy dla dorosłych i brodnicka gra miejska - blisko 215 tysięcy złotych trafiło na realizację projektów pilotażowych adresowanych do mieszkańców Brodnicy. Uroczystość wręczenia umów, z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego, odbyła się w miniony piątek (4 listopada) w siedzibie Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania (LGD) Miasta Brodnicy. Realizacja zadań posłuży brodnickiemu stowarzyszeniu opracowaniu strategii rozwoju na przyszłą perspektywę finansową.
Trwają przygotowania do konkursu na wybór Lokalnych Strategii Rozwoju, które będą realizowane przez Lokalne Grupy Działania w latach 2023-2027. Dzięki temu będziecie mogli Państwo pozyskać środki na realizację lokalnych inicjatyw. Na poziomie województwa kujawsko-pomorskiego zaplanowano środki w wysokości 52 602 730 € w ramach Priorytetu 7 Rozwój lokalny regionu Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027 oraz ok. 47 064 370 € w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.
Przedstawiciele 14 organizacji wybranych przez Stowarzyszenie Bydgoska Lokalna Grupa Działania „Dwie Rzeki” odebrali umowy grantowe pozwalające na realizację projektów w dziedzinie działania na rzecz integracji i aktywizacji młodzieży, osób starszych oraz niepełnosprawnych. W czwartek (16 września) symboliczne czeki wręczył grantobiorcom wicemarszałek Zbigniew Ostrowski wspólnie z wiceprezydent Bydgoszczy Marią Wasiak. Środki zostały rozdysponowane w ramach mechanizmu rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (RLKS).
Wicemarszałek Zbigniew Sosnowski i radna województwa Katarzyna Lubańska uczestniczyli 19 sierpnia w uroczystości wręczenia umów grantowych, dotyczących lokalnych projektów w dziedzinie aktywizacji i wsparcia osób i środowisk zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym w Chełmnie. Środki naszego Regionalnego Programu Operacyjnego, w ramach mechanizmu rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (RLKS), podzieliła Lokalna Grupa Działania (LGD) Chełmno.
Kluby młodzieżowe, integracja lokalna, czy aktywizacja społeczno-zawodowa na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu w powiecie aleksandrowskim to lokalne inicjatywy, które zostały wsparte unijnymi środkami rozdysponowanymi w formie grantów przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie ,,Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej”. Do odbiorców trafi łącznie ponad 1,1 miliona złotych. Symboliczne czeki wręczyła grantobiorcom członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.
Jeszcze w tym roku ruszą konkursy ogłaszane przez osiem Lokalnych Grup Działania z naszego województwa, które otrzymały dodatkowe środki na rozwój przedsiębiorczości na swoich obszarach. Jest to szansa na wsparcie finansowe dla mieszkańców regionu, którzy poszukują funduszy na założenie własnej firmy lub rozwinięcie działalności gospodarczej. Na ten cel trafi ponad 5,3 miliona złotych. W środę (13 maja) na wideokonferencji marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska rozmawiali z prezesami Lokalnych Grup Działania, które otrzymały zwiększone dofinansowanie.
Dzięki swojej aktywności i zaangażowaniu, poprzez osiągnięcie określonych celów, cztery Lokalne Grupy Działania z powiatów toruńskiego, brodnickiego i radziejowskiego otrzymają od dodatkowe środki, które przekażą mieszkańcom swoich obszarów. Najwyższe dofinansowanie, bo aż 3,2 miliona złotych otrzyma Lokalna Grupa Działania Podgrodzie Toruńskie z przeznaczeniem na rewitalizację społeczno-gospodarczą miejscowości wiejskich. W czwartek (7 listopada) przedstawiciele LGD z rąk Anety Jędrzejewskiej - członka zarządu województwa odebrali aneksy do umów zwiększające dofinansowanie.
W Ciechocinku odbyło się dwudniowe seminarium dotyczące efektów wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS), w którym uczestniczyli przedstawiciele Lokalnych Grup Działania województwa kujawsko-pomorskiego oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
W sobotę (29 czerwca) w Kończewicach (gmina Chełmża) odbył się piknik rodzinny. Okazją do wspólnej zabawy było otwarcie zrewitalizowanego placu rekreacji, który powstał w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Gminy Chełmża. Dla uczestników przygotowano kolorowe animacje, konkursy z nagrodami, pokazy cyrkowe, dmuchane zamki oraz wiele innych atrakcji. Realizacja projektu jest możliwa dzięki środkom pochodzącym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Dziewięć Lokalnych Grup Działania z naszego regionu zostało nagrodzonych za sprawną realizację zadań powierzonych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Dzięki swojej aktywności i zaangażowaniu LGD otrzymały dodatkowe środki, które przekażą mieszkańcom swoich obszarów. W czwartek (13 czerwca) ich przedstawiciele z rąk członek zarządu województwa Anety Jędrzejewskiej odebrali aneksy do umów zwiększające dofinansowanie.
Dziewięć Lokalnych Grup Działania z naszego regionu zostało nominowanych do nagród za sprawną realizację zadań powierzonych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Dzięki swojej aktywności i zaangażowaniu LGD będą mogły liczyć na dodatkowe środki na realizację lokalnych strategii rozwoju.
Doradztwo zawodowe, warsztaty z psychologiem, nauka autoprezentacji i staże – to oferta, którą kierujemy do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub ubóstwem. 28 marca w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste wręczenie umów o dofinansowanie 7 projektów w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wsparcie o łącznej wartości miliona złotych otrzymają beneficjenci wybrani przez Lokalną Grupę Działania Czarnoziem dla Soli. Umowy wręczyli wicemarszałek Zbigniew Ostrowski oraz członek zarządu Aneta Jędrzejewska. Dziś przekazaliśmy także dofinansowanie na 57 projektów związanych z rozbudową i modernizacją dróg lokalnych.
Zapraszamy do skorzystania z aktualnych propozycji Lokalnych Grup Działania. Partnerstwa na bieżąco ogłaszają nabory wniosków o udzielenie wsparcia ze środków unijnych na lokalne inicjatywy. Informacje o aktualnych konkursach znajdują się na stronie mojregion.eu. LGD proponują także różnego rodzaju spotkania i warsztaty aktywizacyjne.
Działające w naszym województwie Lokalne Grupy Działania aktywnie pracują na rzecz integracji swoich społeczności. Oprócz organizowania konkursów na dofinansowanie różnorodnych przedsięwzięć ze środków europejskich proponują także spotkania, dzięki którym uczestnicy mogą uzyskać nową wiedzę i umiejętności, a także miło spędzić czas.
Kluby samopomocy, świetlice środowiskowe, kluby młodzieżowe, działania liderów aktywności lokalnej, usługi wzajemnościowe oraz projekty wspierające bezrobotnych w powrocie na rynek pracy – w naszym Regionalnym Programie Operacyjnym są środki na różnego rodzaju formy aktywizacji lokalnych wspólnot oraz wspierania osób zagrożonych wykluczeniem, w których kluczem do sukcesu jest czynny udział mieszkańców i innych partnerów z sąsiedztwa. Wsparcie dzielimy w ramach konkursów na projekty grantowe – nabory wniosków ogłaszają Lokalne Grupy Działania. Do podziału jest w sumie 75 milionów złotych.
Zapraszamy do składania wniosków w aktualnych konkursach Lokalnych Grup Działania. Można zyskać dofinansowanie na granty społeczne, w puli są też konkursy na wsparcie rewitalizacji społeczno-gospodarczej terenów wiejskich oraz rozwój niekomersyjnej infrastruktury turystycznej, społecznej bądź kulturalnej. Pracownicy biur LGD zapraszają na indywidualne doradztwo i szkolenia dla potencjalnych wnioskodawców, podczas których odpowiadają na pytania związane z planowanymi konkursami.
Zapraszamy do składania wniosków w aktualnych konkursach Lokalnych Grup Działania. Można zyskać nawet do 150 tysięcy złotych na grantowe projekty społeczne. Wsparcie na projekty z zakresu zachowania lokalnego dziedzictwa mogą otrzymać również Koła Gospodyń Wiejskich. W puli są również środki na przedsięwzięcia wspierające współpracę w zakresie świadczenia usług turystycznych, z zakresu rozwoju infrastruktury społecznej i kulturalnej oraz promocji obszaru LGD.
Zapraszamy do składania wniosków w aktualnych konkursach Lokalnych Grup Działania. Można zyskać nawet do 150 tysięcy złotych na grantowe projekty społeczne i 75 tysięcy na założenie własnej firmy. W puli są również środki na przedsięwzięcia wspierające współpracę w zakresie świadczenia usług turystycznych, z zakresu rozwoju infrastruktury społecznej i kulturalnej oraz promocji obszaru LGD.
Lokalna Grupa Działania ,,Gminy Powiatu Świeckiego” i Bydgoska Lokalna Grupa Działania ,,Dwie rzeki” jako pierwsze LGD w regionie rozstrzygnęły konkursy o granty na działania na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem, skierowane bezpośrednio do mieszkańców.
Zapraszamy do skorzystania z aktualnych propozycji Lokalnych Grup Działania. Partnerstwa na bieżąco ogłaszają nabory wniosków o udzielenie wsparcia ze środków unijnych na lokalne inicjatywy. Można będzie uzyskać od 50 tysięcy złotych na rewitalizację ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej lub kulturalnej i ponad 60 tysięcy złotych na założenie własnego biznesu. 27 września beneficjenci Bydgoskiej Lokalnej Grupy Działania Dwie Rzeki podpisali umowy na realizację projektów grantowych.
Zapraszamy do składania wniosków w aktualnych konkursach Lokalnych Grup Działania. Za ich pośrednictwem można zyskać nawet do 200 tysięcy złotych na grantowe projekty społeczne, nawet do 250 tysięcy złotych na zakładanie klubów młodzieżowych. W puli są również środki na rewitalizację obszarów wiejskich, w tym poprawę standardu infrastruktury turystycznej. Warto skorzystać też ze szkoleń czy wyjazdów studyjnych.
Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku ogłosiła nabór wniosków na projekty objęte grantami, które zostaną dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wnioski można składać do 24 września 2018 roku do biura LGD Ziemia Gotyku. Granty przeznaczone są na działania na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w zakresie wdrożenia rozwiązań z obszaru aktywnej integracji o charakterze środowiskowym i działania wspierające rozwiązania w zakresie organizowania społeczności lokalnej i animacji społecznej. Wysokość maksymalna dofinansowania stanowi 95% środków z Europejskiego Funduszu Społecznego na wydatki kwalifikowalne w projekcie objętym grantem. Termin rozstrzygnięcia naboru – IV kwartał 2018r.
© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.