Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Skrojona na miarę informatyzacja wesprze małe firmy

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Marszałkowski pakiet na rzecz łagodzenia gospodarczych skutków epidemii epidemii Covid-19 to - poza pożyczkami na znakomitych warunkach i dotacjami - także pomoc małym i średnim firmom, które zdecydują się na transformację cyfrową. Start e-bonów już w sierpniu. Zapraszamy do zadawania pytań: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

- W obecnej sytuacji najlepiej radzą sobie te przedsiębiorstwa, które albo funkcjonowały w sieci już wcześniej, albo były w stanie w dynamiczny sposób wykorzystać i wdrożyć rozwiązania informatyczne, w tym takie, które pozwoliły na zmianę modelu biznesowego. Liczę, że cyfrowa część naszego pakietu dla gospodarki pozwoli uratować wiele firm i miejsc pracy – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

E-bony – na 25 tysięcy, 100 tysięcy lub ćwierć miliona złotych, w zależności od wielkości firmy - pozwolą kujawsko-pomorskim przedsiębiorcom zorganizować pracę zdalną i obsługę klientów w sieci, a nawet zmodyfikować profil działalności. Opłaceni przez samorząd województwa fachowcy zrobią diagnozę technologiczną, zarekomendują możliwe rozwiązania, skroją na miarę i wdrożą narzędzia z wykorzystaniem usług w chmurze obliczeniowej. E-bon to także zakup licencji na usługi w chmurze – dostęp do infrastruktury i oprogramowania, administrowanie stronami www, wirtualne środowiska pracy.  

 

Zakładany na dwa lata, finansowany ze środków naszego Regionalnego Programu Operacyjnego projekt E-Akcelerator na zlecenia marszałka województwa przygotowuje Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego (TARR). Jego budżet wyniesie 9 milionów złotych. W lipcu TARR wybierze wykonawcę programu, pierwsze e-bony - a wraz z nimi wysokiej klasy specjaliści od systemów informatycznych - trafią do firm jeszcze tego lata.

 

Wartość ogłoszonego przez marszałka Piotra Całbeckiego samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce wynosi 740 milionów złotych. Oprócz pomocy dla przedsiębiorstw zakłada wsparcie instytucji opiekuńczych i instytucji interwencji społecznej oraz dystrybucję środków ochrony osobistej poza placówkami medycznymi, a także znaczną pomoc dla szpitali.

 

Zobacz też:

 

Beata Krzemińska 

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

21 kwietnia 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 23 kwietnia 2020 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone