Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Nowy dach kościoła w Ciężkowie

Odbudowany po pożarze kościół w Ciężkowie, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP
Odbudowany po pożarze kościół w Ciężkowie, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Zakończyła się odbudowa zniszczonego w pożarze dachu kościoła św. Stanisława Biskupa w Ciężkowie w gminie Szubin (powiat nakielski). To jeden z zabytków, w którym prace remontowe umożliwiło wsparcie samorządu województwa.

 

Pożar w neogotyckim kościele w Ciężkowie, w wyniku którego spłonął dach świątyni, wybuchł w listopadzie 2017 roku. W czerwcu sejmik województwa zdecydował o przyznaniu 100 tysięcy złotych dotacji na realizację prac interwencyjnych w zabytkowym gmachu. Uroczystość związana z oddaniem do użytku odbudowanego kościoła odbyła się w niedzielę (13 stycznia).

 

W 2018 roku marszałkowskie wsparcie na prace w zabytkach umożliwiło remonty konserwatorskie i prace renowacyjne w 215 zabytkowych obiektach. W czasie ostatniej dekady na realizację blisko 1,5 tysiąca prac w prawie 380 zabytkach przeznaczyliśmy blisko 90 milionów złotych. We wrześniu podsumowaliśmy dotychczasową realizację programu, wręczając przedstawicielom instytucji zaangażowanych w opiekę nad materialnym dziedzictwem w Kujawsko-Pomorskiem specjalne certyfikaty i podziękowania (więcej).

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 stycznia 2019 r.

 

Odbudowany po pożarze kościół w Ciężkowie, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPOdbudowany po pożarze kościół w Ciężkowie, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPOdbudowany po pożarze kościół w Ciężkowie, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPOdbudowany po pożarze kościół w Ciężkowie, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPOdbudowany po pożarze kościół w Ciężkowie, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPOdbudowany po pożarze kościół w Ciężkowie, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPOdbudowany po pożarze kościół w Ciężkowie, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPOdbudowany po pożarze kościół w Ciężkowie, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPOdbudowany po pożarze kościół w Ciężkowie, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone