Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Piknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu

Piknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip Kowalkowski
Piknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip Kowalkowski

W niedzielę (17 czerwca) na Zamku Krzyżackim w Świeciu odbył się „Piknik z Niepodległą”, zorganizowany z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W wydarzeniu wziął udział marszałek Piotr Całbecki.


Wydarzenie zainaugurowała uroczysta msza w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli. Po niej odbył się przemarsz na zamek krzyżacki. Na uczestników czekały liczne niespodzianki m.in. pokaz linoskoczków,  pokazy ułańskie, pokazy taneczne dzieci i młodzieży z Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu oraz pokazy historyczne o życiu dawnych mieszkańców regionu. Muzyczną gwiazdą imprezy był zespół Żuki. Jego koncert poprzedziły występy Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Świecie oraz chór Parati Semper.


Podczas pikniku w akcję zbierania podpisów pod deklaracją z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości włączyli się mieszkańcy Świecia. Zebrane podpisy w ramach akcji wyeksponujemy w szczególny sposób – każdy stanie się częścią specjalnej, szklanej instalacji prezentowanej w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.(więcej)


Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


18 czerwca 2018 r.

 

Uroczysta msza święta w Świeciu fot. Filip KowalkowskiUroczysta msza święta w Świeciu fot. Filip KowalkowskiUroczysta msza święta w Świeciu fot. Filip KowalkowskiUroczysta msza święta w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip Kowalkowski

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone