Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Kombinezony antycovidowe dla medyków

Szpitalny oddział ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Szpitalny oddział ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Dla działających w systemie publicznej służby zdrowia przychodni i szpitali samorząd województwa zakupił kombinezony, maski (w tym certyfikowane maski przeciwdrobnoustrojowe), fartuchy i rękawice ochronne. Dostępne są od ręki, bezpłatnie.  Zapraszamy do składania zamówień. 

 

Zakupy środków ochrony osobistej dla medyków to jeden z elementów segmentu medycznego marszałkowskiego pakietu antykryzysowego, czyli samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i gospodarce.

 

- Takie rzeczy przydadzą się w szpitalach i przychodniach także w sytuacji powszechnych szczepień antycovidowych pracowników medycznych. W razie konieczności zapewniamy transport materiałów do miejsca przeznaczenia – informuje marszałek Piotr Całbecki  

 

Zgłoszenia za pomocą formularza należy wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zamówienia można odbierać z magazynu Centrum Konferencyjnego Daglezja w Przysieku.

 

Budżet uruchomionego na początku ubiegłego roku marszałkowskiego pakietu antykryzysowego to 910 milionów. Źródłem finansowania są środki Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wart 130 milionów złotych segment medyczny pakietu to realne wsparcie dla instytucji służby zdrowia, które od wielu miesięcy muszą radzić sobie ze skalą wyzwań, z jaką nigdy wcześniej nie miały do czynienia. Obejmuje zakrojone na szeroką skalę zakupy aparatury leczniczej i diagnostycznej, środków ochrony osobistej, urządzeń i środków dezynfekcyjnych oraz potrzebnych służbie zdrowia w obecnej sytuacji rozwiązań teleinformatycznych, a także niezbędne działania inwestycyjne. Dotyczy m.in. wszystkich szpitali w województwie.

 

Zobacz:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 stycznia 2020 r.

 

Szpitalny oddział ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSzpitalny oddział ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSzpitalny oddział ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSzpitalny oddział ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSzpitalny oddział ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSzpitalny oddział ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSzpitalny oddział ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSzpitalny oddział ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone