Aktualności

Ubiegłoroczna uroczystość wręczenia nagród Stalowy Anioł, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP
Ubiegłoroczna uroczystość wręczenia nagród Stalowy Anioł, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Stalowy Anioł 2018

Do 30 września można składać wnioski w XII edycji Nagród Stalowy Anioł, przyznawanych przez zarząd województwa osobom wyróżniającym się w pomocy społecznej. Laureatami mogą zostać osoby lub zespoły będące animatorami zmian, prezentujące twórcze podejście do idei rozwoju społeczności lokalnych i rozwiązywania lokalnych problemów społecznych.

– Praca na rzecz drugiego człowieka to misja. Przyznając doroczne wyróżnienia chcemy promować najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy w tej dziedzinie, nowatorskie osiągnięcia oraz postawy rzetelności i ofiarności wśród pracowników, a także wolontariuszy – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Nagrody przyznawane są między innymi za tworzenie i realizowanie modelowych rozwiązań w zakresie opieki nad dzieckiem i rodziną, wdrażanie projektów aktywizacji i integracji społecznej osób wykluczonych, aktywizowanie i integrowanie wspólnot lokalnych, wspieranie sektora ekonomii społecznej i wolontariatu, promowanie dobrych praktyk z zakresu integracji społecznej oraz zaangażowanie w pracę na rzecz innych i bezinteresowną pomoc osobom potrzebującym.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać przedstawiciele organów administracji rządowej i samorządowej, przedstawiciele jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, przedstawiciele organizacji pozarządowych, kościołów, związków wyznaniowych oraz laureaci Stalowego Anioła.

Wnioski o przyznanie nagrody należy składać do 30 września 2018 roku osobiście do siedziby Departamentu Spraw Społecznych, Wdrażania EFS i Zdrowia przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 73 lub przesłać pocztą na adres urzędu (plac Teatralny 2, 87-100 Toruń). Bliższych informacji udzielają pracownicy Biura Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy;  telefon (056) 652 18 14, e-mail: d.piekarek@kujawsko-pomorskie.pl.

W ubiegłym roku wśród wyróżnionych statuetką Stalowego Anioła znaleźli się Wiesława Balczewska – prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla Zawiśle we Włocławku, Magdalena Kowalewska – prowadząca w Toruniu zawodową rodzinę zastępczą o charakterze pogotowia rodzinnego, Henryka Zawadzka – kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy przy Brodnickim Centrum im. Biskupa Jana Chrapka oraz Katarzyna Umińska – wolontariuszka w parafii św. Janów w Świerczynkach (powiat toruński). Nagrodzone zespoły to działacze Stowarzyszenia „Jestem i czuję się potrzebny” w Bytoniu (powiat radziejowski), członkowie Stowarzyszenia „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim, małżeństwa prowadzące rodzinny domy dziecka w Czernikowie (powiat toruński) i Aleksandrowie Kujawskim, a także zarząd Spółdzielni Socjalnej „Kujawianka” w Aleksandrowie Kujawskim. Więcej.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

4 września 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 28 września 2018 r.